Sposób na bolesne ząbkowanie

Zwykle pierwszy ząbek wyrzyna się około 6.miesiąca życia dziecka. Dziąsła bobasa stają się czerwone, wrażliwe, opuchnięte, drażliwe, pojawia się także obfite ślinienie.

Jak pomóc przetrwać dziecku ten niełatwy czas? Oto sposoby pokonanie dolegliwości związanych z bolesnym ząbkowaniem!

Chłodzenie

Chłodzenie obolałych dziąsełek jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pokonanie bólu. Po co warto sięgnąć? Po gryzaki dla dzieci napełniane wodą i chłodzone w lodówce (ale nigdy w zamrażalce!), po kostkę lodu owiniętą w czystą, muślinową szmatkę ( delikatnie smaruj nią dziąsła pociechy), po schłodzoną w lodówce łyżeczkę czy zimne jedzenie np. mrożonego banana.

Bliskość

Maluch musi czuć Twoją bliskość, zwłaszcza w niełatwym dla siebie czasie ząbkowania. Tul pociechę, noś na rękach i jak najczęściej przytulaj- to na pewno odwróci uwagę ząbkującego bobasa od dolegliwości bólowych.

Masaż

Skutecznym sposobem złagodzenia dolegliwości bólowych związanych z ząbkowaniem  jest masaż dziąseł pociechy. Umyj dokładnie ręce i delikatnie masuj dziąsła dziecka przez kilka minut.  Masaż dziąseł możesz powtarzać kilka razy dziennie.

Żele

Na sklepowych i aptecznych półkach aż roi się od żeli znieczulających dolegliwości wywołane ząbkowaniem. Warto po nie sięgnąć, by przynieść szkrabowi szybką ulgę. Pamiętaj, aby zawsze stosować się do wskazań zawartych w opisie produktu i nie nadużywać żelu.

Zobacz:  Dziecko z alergią
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments