Czy pozycje seksualne mają wpływ na poczęcie? Według niektórych teorii – tak. I chociaż nie ma badań, które jednoznacznie udowadniałyby związek  pomiędzy określoną pozycją seksualną a faktem zajścia w ciążę, to jednak …hmmm… czemu nie spróbować? Radzimy jak się kochać, aby zajść w ciążę.

Pozycja ma znaczenie…

…podobno. Według niektórych lekarzy ginekologów i seksuologów pary starające się o dziecko powinny kochać się w tych pozycjach, które nie tylko nie utrudniają, ale wręcz pomagają plemnikom szybciej (a przez to i efektywniej) dotrzeć do komórki jajowej. Oznacza to, że pary marzące o potomstwie powinny kochać się w pozycjach klasycznych (kobieta leży na plecach, a partner jest „na górze”), od tyłu (pozycja kolankowo-łokciowa – polecana zwłaszcza tym paniom, które mają problem tyłozgięcia macicy) oraz w pozycji na jeźdźca. Seks w tych pozycjach, gdy dochodzi do najgłębszej penetracji pochwy, częściej kończy się upragnioną ciążą. Dlaczego? Ponieważ plemniki mają do przebycia najkrótszą z możliwych dróg i szybciej docierają do komórki jajowej.

Nie zaszkodzi

Część specjalistów rekomenduje, aby po seksie poleżeć mniej więcej kwadrans…. z uniesionymi nogami. I choć część kobiet podchodzi do tej rady z przymrużeniem oka, to jednak spora grupa przyszłych i obecnych mam jest przekonana, że to właśnie ta forma wypoczynku po współżyciu zaowocowała ciążą.  A Wy co o tym  myślicie?