Wizerunek mamy karmiącej przez wiele lat był nijaki. Utrwalały go wiszące w przychodniach plakaty promujące karmienie piersią. Mało były atrakcyjne same plakaty, a tym samym i ów wizerunek. Na szczęście to się zmienia. Swego rodzaju bardzo pozytywna moda na karmienie piersią przyczynia się także do zmiany wizerunku mamy karmiącej. A największą w tym zasługę mają same kobiety, które mimo macierzyństwa, są coraz aktywniejsze.

Mama karmiąca aktywna

Urodzenie dziecka nie oznacza rezygnacji z dotychczasowych pasji czy zajęć. Na pewno sytuacja się odrobinę zmieni i dotychczasowy plan dnia będzie musiał być dostosowany do dziecka. Jednak nie warto rezygnować ze sportu i aktywnego trybu życia, jeśli przed ciążą, czy urodzeniem dziecka, było ono takie. Sport to zdrowie – to wie każdy. Ale sport po ciąży to także powrót do formy, a także plus sto punktów do urody. Aktywność fizyczna jest zalecana przez ekspertów już w pierwszych dniach po porodzie. Pomaga odzyskać sprawność organizmu i wpływa na poprawę nastroju. Odpowiednia organizacja planu dnia, zaangażowanie w opiekę nad dzieckiem taty dziecka, babci lub przyjaciółki, a także dobór wygodnej bielizny, to recepta na chwile aktywnego relaksu dla młodej mamy.

001_mami-bo-extra
Mami-Bo Extra

002_mama-active
Mama Active

Mama karmiąca glamour

Czy aby na pewno karmiąca mama musi rezygnować z seksownej bielizny oraz modnych i eleganckich ciuchów? Czy już zawsze pierwsze skojarzenie karmiącej mamy to będzie zmęczone oblicze niewyspanej kobiety w poplamionym dresie? To oczywiste, że każda karmiąca mama może mieć gorsze dni i wtedy bez wyrzutów sumienia powinna sobie pozwolić na ten przysłowiowy dres. Jednak coraz częściej chcemy nadal czuć się kobiece, piękne, a czasem i eleganckie. Nie trzeba wiele, by tak było. Wystarczy kilka chwil wygospodarowanych dla siebie, wieczór w domowym spa, a także kilka nowych zdobyczy do garderoby w postaci ładnej bielizny dostosowanej do potrzeb karmiącej mamy oraz kilku nowych ubrań umiejętnie tuszującym kilka dodatkowych pociążowych kilogramów.

003_mama-claudia-beige
Mama Claudia
004_mama-katie-black
Mama Katie Black

Mama karmiąca na co dzień

Karmiąca mama to już z samej definicji kobieta aktywna, niezależnie od tego, czy jest mamą na urlopie macierzyńskim, czy tą próbującą pogodzić obowiązki mamy z życiem zawodowym. Taka mama to kobieta pracująca przez wiele godzin. Ma niewiele czasu na odpoczynek i regenerację sił. A jednak znajduje w sobie wiele energii, by odnaleźć się w nowej sytuacji i jak najlepiej zająć się swoim dzieckiem. Dla takiej kobiety niezwykle ważna jest wygoda i praktyczność rozwiązań, z których korzysta. Bielizna takiej kobiety to bielizna do zadań specjalnych. Oprócz tego, że wygodna, musi być praktyczna, a do tego ładna, a nawet seksowna. Taką bieliznę oferuje marka Benefit.

005_mama-sahara
Mama Sahara
006_mama-maya-mint
Mama Maya Mint