Zespół Brioko stworzył serię unikalnych dzienniczków, które mają za zadanie pomóc w obserwowaniu małego dziecka oraz komunikacji z opiekunami maluszka. Możesz w nich prowadzić zapiski dotyczące dziecka lub poprosić osobę zajmującą się maluszkiem, żeby je prowadziła podczas Twojej nieobecności.

Dla Ciebie zaletą jest, to, że wiesz ile czasu Twój maluszek spał, co zjadł, ile czasu był na spacerze i jakie zrobił w tym czasie postępy.

Po latach Dzienniczki będą niezapomnianą pamiątką, a Ty będziesz mogła powspominać w rodzinnym gronie niezapomniane chwile. W końcu nie bez powodu Brioko ma hasło: by zapisać piękne chwile 🙂 Nasze Dzienniczki są zaprojektowane przez utalentowaną polską ilustratorkę. A to dodaje tylko uroku, naszym produktom. Z czego jesteśmy bardzo dumni.

Są trzy rodzaje dzienniczków:

Dzienniczek Dnia Maluszka, który stanowi idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy korzystają w ciągu dnia z pomocy dziadków i niań. Dzienniczek nie musi być prowadzony systematycznie, dzięki niemu rodzice wiedzą co ich pociecha robiła podczas ich nieobecności.

dzienniczek_dniainocy Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka zawiera tabelki dnia i nocy obok nich znajdują się listy szybkiego sprawdzania: czego brakuje, czy maluszek był kąpany i przyjął leki. Odznacza się również humorek dziecka. Po tym jak maluszek się czuje można rozpoznać zbliżającą się chorobę. Rubryka kamień milowy, to miejsce do wpisywania pierwszy osiągnięć dziecka np. Olivia dzisiaj stanęła sama na nóżki w łóżeczku.

Dodatkowo znajdują się karty wizyty u specjalisty, w których zanotować można pytania. Zapisać zalecenia i notatki z wizyty. Nie zabrakło również miejsca na postępy jakie zrobiło dziecko np. u fizjoterapeuty.  Dzienniczek zawiera również tabelkę chorób Maluszka, w którą wpisuje się diagnozę lekarza, nazwy leków wraz z dawkowaniem. A także leki mamy karmiącej piersią. Dodatkowo w dzienniczku karmienia Maluszka znajdują się siatki centylowe, które służą do obserwowania prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka.


Dzienniczek Karmienia Maluszka jest idealny dla mam karmiących piersią. Mama może zapisać, którą piersią karmiła i ile czasu. Dla kobiet, które ściągają pokarm jest przewidziana rubryka oznaczona butelką. W niej zapisuje się ile zjadło dziecko.

Dzienniczek zawiera również tabelkę choroby Maluszka, w której zapisuje się diagnozę lekarza, nazwy leków wraz z dawkowaniem oraz leki mamy karmiącej piersią. Dodatkowo w dzienniczku karmienia Maluszka znajdują się siatki centylowe, które służą do obserwowania prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka.

dzienniczek_karmieniaW każdym z dzienniczków zapisuje się telefony do mamy i taty, ważne informacje o dziecku. Dlatego osoba, która opiekuje się maluszkiem ma wszystkie ważne informacje o dziecku pod ręką.

Podsumowując Dzienniczki pomagają w:

 • Zbieraniu wszystkich najważniejszych wiadomości o dziecku,
 • Codziennej obserwacji maluszka,
 • Utrzymaniu harmonogramu dnia,
 • Lepszym komunikowaniu się z opiekunami dziecka
 • Zaprezentowaniu swoich obserwacji na wizytach u lekarza,
 • Zanotowaniu postępów dziecka,
 • Obserwowaniu prawidłowego rozwoju dziecka dzięki siatkom centylowym,
 • Zapisywaniu daty wyżynania pierwszych ząbków
 • Odnotowaniu, którą piersią było karmione dziecko i jak długo.

Dzienniczki zostały podzielone na trzy kategorie:

 • Dzienniczek Dnia Maluszka (5 wersji okładek),
 • Dzienniczek Dnia i Nocy Maluszka (2 wersje okładek),
 • Dzienniczek karmienia Maluszka (2 wersje okładek).

Dzięki czemu rodzice mogą wybrać Dzienniczek, który najbardziej odpowiada ich potrzebom.

Dzienniczki są dostępne w sklepie www.babymama.pl