Jeszcze do 2 maja spekulowano – chłopiec czy dziewczyna, jaka będzie waga, data urodzin i imiona. Chodzi oczywiście o drugie dziecko książęcej pary. Wyczekiwanie dosłownie całego świata skończyło się w sobotę o godzinie 8.34. To wtedy na świat przyszła ważąca 8,3 funta Charlotte Elizabeth Diana.
Pierwsza o narodzinach nowego członka rodziny królewskiej dowiedziała się panująca królowa Elżbieta I. Jednak na informacje o dziecku i czekali również mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Szczególnie ci, którzy obstawiali u bookmacherów płeć dziecka, datę urodzin i imiona, jakie wybiorą rodzice dla swojego potomka.

Mimo szerokiego komentowania ciąży księżnej Kate, rodzina strzegła jej prywatności by nie powtórzyła się sytuacja, jak przy poprzedniej ciąży. Wtedy dwójka dziennikarzy podała się za rodzinę księżnej i wyciągnęła informację o stanie zdrowia ciężarnej. Pielęgniarka, która udzieliła informacji popełniła samobójstwo. Tym razem wszyscy pracownicy szpitala dostali szczegółowe instrukcje odnośnie kontaktowania się z osobami podającymi się za członków rodziny królewskiej.

Informacje odnośnie stanu Kate były umieszczane na profilu pary książęcej na Twitterze, gdzie powstał również specjalny profil Royal Baby News.  Teraz księżna i jej córeczka znajdują się zdrowe w domu.