Sińce pod oczami w ciąży? Martwisz się tym? Zupełnie niepotrzebnie. Sińce pod oczami to zupełnie normalne zjawisko.  To hormony ciążowe powodują, że wyglądasz inaczej. Ich nadmiar sprawia, że niebieskawe naczynka krwionośne umieszczone tuż pod delikatną skórą wokół oczu stają się bardziej widoczne, tworząc tzw. sińce pod oczami. Co robić, aby sińce pod oczami w ciąży były mniej widoczne?

Dobrym rozwiązaniem są kremy lub żele zawierające składniki zwężające naczynka krwionośne. Świetlik lekarski, wyciąg z kasztanowca, kopru włoskiego, zielonej herbaty. Niewielką ilość preparatu rozprowadź wokół oczu, a potem dwoma palcami – środkowym i serdecznym – delikatnie wygładź najpierw górną, a potem dolną powiekę, w kierunku od nosa do skroni. Masaż zakończ, wygładzając środkowym palcem skórę pod łukiem brwiowym. Dwa razy w tygodniu warto nałożyć pod oczy maseczkę (np. w formie żelowych płatków), która rozjaśnia skórę i zwęża rozszerzone naczynka krwionośne.

Sińce pod oczami w ciąży znikają zazwyczaj zaraz po urodzeniu dziecka, chociaż niektóre młode mamy borykają się z nim dłużej. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku, skonsultuj się z lekarzem. Być może przyczyną sińców  pod oczami w ciąży jest niedobór witamin lub minerałów – np. brak żelaza.