Warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z ofertami sklepów, ponieważ dobrze przemyślany wózek dziecięcy może posłużyć przez naprawdę długi czas oraz zapewnić wygodę zarówno maluchowi, jak i jego rodzicom. Rynek produktów dla dzieci jest obecnie tak bogaty, że na pewno każda rodzina znajdzie idealny pojazd. Sprawdź, które rodzaje wózków cieszą się największą popularnością.

fotokarty

Wózki wielofunkcyjne – spacerówka i gondola w jednym (i nie tylko)

Nowoczesny świat uwielbia uniwersalne produkty 2w1 i 3w1. Dlatego właśnie wielofunkcyjne wózki dziecięce tak szybko podbiły serca przyszłych i świeżo upieczonych rodziców. Hybrydy pozwolą w przyszłości zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie wymagają wymiany i rosną wraz z dzieckiem. Wózek głęboki bez problemu można przekształcić w wygodną spacerówkę dla nieco starszego malucha.

Od pewnego czasu panuje moda na wózki 3w1, które oprócz wózka głęboko-spacerowego mogą także stać się wygodnym nosidełkiem i fotelikiem samochodowym. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają w mieszkaniu zbyt wiele miejsca na przechowywanie poszczególnych elementów wyprawki dziecięcej. Wózek 3w1 świetnie sprawdzi się podczas podróży – rodzice w każdej chwili będą mieli pod ręką własny fotelik i nosidełko.

Wózki do biegania – idealny sprzęt dla aktywnych rodziców

Urlop macierzyński lub tacierzyński nie musi oznaczać rezygnacji z uprawiania sportu i przejścia do trybu spokojnych spacerów po parku. Producenci wózków dziecięcych wyszli naprzeciw potrzebom aktywnych fizycznie rodziców i z myślą o nich stworzyli specjalne wózki do biegania. Zabieganej mamie może być ciężko znaleźć dodatkową godzinę na bieganie, dlatego może połączyć swoje hobby ze spacerem z dzieckiem.

Carriwell

Popularne joggery to wózki dostosowane w pełni do swojej roli i to pod naprawdę każdym względem. Są wyposażone w specjalne, nieskrętne, pompowane koła, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo. Wózek do biegania powinien wyróżniać się wysokim poziomem stabilności oraz przyczepności do podłoża. Bardzo ważnym elementem jest amortyzacja kół i siedziska, a także specjalne pasy bezpieczeństwa, hamulce oraz regulowany uchwyt wózka.

Wózki dla rodzeństwa – oszczędność i wygoda dla rodziców

Wiele modeli podwójnych wózków to sprzęt przeznaczony nie tylko dla bliźniąt. Producenci wózków rozumieją potrzeby rodziców, dlatego proponują im bardzo praktyczne rozwiązanie w postaci jednego wózka dla dwojga dzieci z niewielką różnicą wieku. Prowadzenie tylko jednego pojazdu jest znacznie wygodniejsze, zwłaszcza podczas samotnych spacerów.

Małe dziecko może również szybko zmęczyć się chodzeniem, a możliwość ekspresowego przekształcenia wózka młodszego dziecka w pojazd dwuosobowy zapobiegnie marudzeniu i płaczom w drodze powrotnej. Nowoczesne wózki dla rodzeństwa bardzo często oferują możliwość ustawienia sprzętu w aż 16 kombinacjach, dzięki czemu rodzice zawsze znajdą idealną pozycję dla swoich pociech.

fot. mamaija.pl