Bakalie to szybki sposób na zdrową przekąskę. Nie tylko zaspokoją nasz głód, ale również pomogą nam walczyć z naszymi największymi codziennymi bolączkami.

fotokarty

Bakalie zapewnią zastrzyk energii

Co zrobić, aby odnaleźć w sobie pokłady energii, gdy najbardziej ich potrzebujemy? Wypróbuj suszonych śliwek, których zawartość witamin z grupy B zwalczy uczucie zmęczenia i znużenia. Podobnie zadziała bogactwo magnezu, które znajdziesz w ziarnach słonecznika. Złagodzi on również skutki odczuwania stresu i poprawi twoje samopoczucie. Zrezygnuj z kolejnej kawy w pracy, zamiast tego dzień wcześniej przygotuj lunchbox, a w nim sałatkę z zielonych sałat, np. roszponki i rukoli oraz pieczonych warzyw. Całość posyp pestkami słonecznika, dyni oraz ulubionymi orzechami. To szybki sposób na uzupełnienie mikro – oraz makroelementów, a także dostarczenie sobie energii.

Piękniej w oczach dzięki orzechom

Sięgaj po migdały, aby zawarty w nim cynk wzmocnił włosy oraz paznokcie. Podobną rolę spełnią orzechy brazylijskie i ich wysoka zawartość selenu. Wybierając pestki dyni na przekąskę, zawarte w nich żelazo, jako nośnik tlenu w organizmie, odżywi twoją skórę. Będziesz wyglądać świeżo i promiennie. Pamiętaj, aby w trosce o urodę zrezygnować ze słodkich, niezdrowych przekąsek, które mogą m.in. dodatkowo zaostrzyć stany zapalne skóry.

Orzechy i pestki pomogą ci zdać egzamin

Przed tobą ciężki egzamin, a więc długie noce przy książkach i stres? Zaopatrz się w miseczkę orzechów pekan bogatych w kwas pantotenowy. Jego bogactwo pomoże ci w utrzymaniu sprawności umysłowej. Witamina C, którą dostarczysz sobie wraz ze złotymi owocami, czyli miechunką peruwiańską, pomoże w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz zwiększy przyswajalność żelaza transportującego tlen do mózgu. Sięgnij również po orzechy włoskie, które dzięki zawartości witaminy B6, zwalczą zmęczenie. W towarzystwie takich przekąsek nauka przebiegnie szybko, a egzamin zdasz z pozytywnym wynikiem.

Carriwell

Zrelaksuj się z porcją suszonych owoców

Po ciężkim dniu pozwalamy sobie na chwilę relaksu, zasiadając przed telewizorem z opakowaniem ciastek…Taka przekąska nie dostarczy ci żadnych cennych składników. Zafundujesz sobie za to dawkę pustych kalorii.  Zamiast tego wybierz przekąskę w postaci suszonych owoców. Sięgnij po figi lub rodzynki. Zawarty w nim potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz ciśnienie krwi, łatwiej będzie ci się rozluźnić i miło spędzić wieczór.

materiały prasowe Bakalland