Wielkanocne spotkanie dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Ochoty, Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego i fundacji Orimari.
Warszawskie centrum handlowe Blue City we współpracy z najemcami organizuje 6 kwietnia br. wielkanocne spotkanie dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Ochoty, Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego i fundacji Orimari. Podczas akcji „Wielka Moc Świąt w Blue City” przy pomocy zaproszonych gwiazd dzieci pomalują wielkanocne strusie jaja, które będzie można zakupić podczas Wielkanocnego Jarmarku Produktów Regionalnych w Blue City i w ten sposób wesprzeć finansowo fundacje.
Święta w naszej tradycji to wyjątkowy okres, kiedy w rodzinnym gronie, ze swoimi bliskimi w atmosferze radości i pokoju zasiadamy do wielkanocnego śniadania. Ten czas, radosny dla jednych, jest ciężki dla drugich. Dzieci z niepełnych, ubogich lub patologicznych rodzin nie dzielą z nami radości Świąt. Blue City chce pomóc im odbudować wiarę w piękno Wielkiej Nocy.
Dzięki akcji „Wielka Moc Świąt w Blue City”, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 6 kwietnia, maluchy będą mogły bawić się do woli na placu zabaw w Inca Play, a starsi poznają świąteczne tradycje i sposoby dekoracji jajek i urządzania stołu wielkanocnego. Wszyscy wezmą udział w licznych świątecznych konkursach z nagrodami, a także pobawią się przy utworach znanych z programu „Budzik”.
Z tej okazji wspólnie z animatorami z Inca Play przygotowano dla maluchów wiele atrakcji. Dzieci w kącikach plastycznych pod okiem opiekunek będą mogły wykonać m.in. świąteczne ozdoby z masy solnej, pisanki w różnych technikach, kartki świąteczne, koszyczki czy wielkanocne zajączki. Nauczą się również techniki orgiami, w której wykonają papierowego kurczaka. Na najmłodszych uczestników zabawy będzie czekał kącik świątecznych kolorowanek. Ponieważ misją Inca Play jest nauka poprzez zabawę, do akcji przyłączyło się także Muzeum Kultury Kurpiowskiej, które z tej okazji przygotuje świąteczne warsztaty. Wspólnie z zaproszonymi gwiazdami mediów dzieciaki pomalują wielkanocne strusie jaja, które zostaną zlicytowane na stronach internetowych fundacji, CH Blue City i patronów medialnych. Pieniądze z licytacji zasilą konta TPD i fundacji. Jaja będzie można także od 7 kwietnia zakupić na Wielkanocnym Jarmarku Produktów Regionalnych.
Sponsorzy: CH Blue City wraz z salonami:
poczęstunek: Adler, Bonjour, Subway, lodziarnia Pertutti,
nagrody: ATA (samochody zdalnie sterowane), Graal (zestawy gier planszowych), Crocs (buty), Smyk (pluszowe misie), Anmark (zabawki ekologiczne), Oceanarium (wejściówki) Piotr i Paweł (wielkanocne paczki), Inca Play (animatorzy).
Patroni medialni: TVN Warszawa, Victor Gimnazjalista, Victor Junior, Kumpel,
W wydarzeniu udział potwierdzili min.: Agnieszka Rylik, Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Renata Dancewicz, Krzysztof Ibisz, Tomasz Iwan, Przemek Saleta, Anna Samusionek, Anna Popek, Ewa Bem, Robert Rozmus, Edyta Herbuś, Karolina Malinowska, Katarzyna Żak, Olga Bończyk, Marek Kościkiewicz, Marysia Góralczyk, Michała Milowicz, Andrzej Nejman, Rafał Ziemkiewicz i Michał Fajbusiewicz .




