Pojawienie się nowego członka rodziny lub małej pociechy wśród znajomych zazwyczaj wywołuje niemałe poruszenie. Każdy chciałby wspomóc młodych rodziców i okazać im swoje wsparcie. Często przychodzi do głowy myśl, aby dać coś od siebie i sprawić nowonarodzonemu prezent. W tym miejscu zaczynają się schody. Pojawiają się pytania, czy zostać przy czymś uniwersalnym, czy może sprawić coś oryginalnego? Jak wybrać coś odpowiedniego dla malucha, o którym praktycznie nic jeszcze nie wiadomo?

fotokarty

1. Niematerialna pomoc jest cennym prezentem
2. Prezenty, które zawsze się sprawdzą
3. Niecodziennie, ale przydatne upominki
4. Prezenty, których lepiej unikać

Niematerialna pomoc jest cennym prezentem

Wybór prezentu dla nowonarodzonego dziecka i jego rodziców dla części osób jest bardzo trudną i stresującą czynnością. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą, jaką oferujesz młodym rodzicom, to twój czas i wsparcie. Jednymi z najlepszych prezentów są właśnie te niematerialne. Pomoc rodzicom w obowiązkach domowych, na które na pewno nie będą mieli czasu, opieka nad dzieckiem czy po prostu obecność i brak oceniania każdego kroku rodziców są na wagę złota. Czasem pełna zrozumienia rozmowa, obecność i bliskość mogą być najlepszym prezentem, który można podarować rodzinie lub znajomym.

Prezenty, które zawsze się sprawdzą

Pierwsze co przychodzi do głowy przy wyborze upominków dla noworodka, to gryzaki i grzechotki. Są one szczególnie przydatne, kiedy maluszkowi zaczną rosnąć ząbki, jednak ich nadmiar będzie niepotrzebnie zalegał na półkach. Bardziej uniwersalny będzie wybór miękkiego kocyka dla niemowlaka. Kocyki są w ciągłym użyciu i często wymagają zmiany, dlatego świetnie sprawdzą się wszystkim rodzicom. Innym uniwersalnym i na pewno użytecznym prezentem są pieluchy i kosmetyki pielęgnacyjne dla maluszka. Wydaje się to zabawne, ale niejednego rodzica bardziej ucieszy paczka pieluszek niż kolejna grzechotka. Warto zastanowić się, jakie kosmetyki dla noworodka będą najważniejsze w pierwszych miesiącach i wybrać właśnie te. Innym dość uniwersalnym prezentem są kontrastowe książeczki lub bajki, które rodzice będą mogli czytać swojej pociesze.

Carriwell

Niecodzienne, ale przydatne upominki

Jeśli tylko dysponuje się nieco większym budżetem, można obdarować młodych rodziców gadżetami, które niewątpliwie ułatwią im życie w tym stresującym okresie. Warto jednak wcześniej skonsultować wybór z nimi, ponieważ może okazać się, że już posiadają tego typu akcesoria.

Do tej grupy produktów należą szumiące przytulanki, które ułatwiają dziecku zasypianie, generując kojące dla niego dźwięki. To również lampka nocna o ciepłym lub pulsacyjnym świetle czy niania elektroniczna z kamerą. Możesz też sprezentować im spersonalizowane elementy wyprawki, takie jak śliniaczek, butelki czy pieluszki wielorazowe. Warto przy tym zadbać, aby były one dopasowane do gustu i stylu rodziców. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla lubiących podróżować, jest śpiworek do spania i łóżeczko turystyczne dla malucha.

Prezenty, których lepiej unikać

W początkowym etapie życia dziecka, ekscytuje go praktycznie wszystko, co znajduje się wokół niego, dlatego nie jest to jeszcze czas na zabawki wydające głośne dźwięki i melodyjki. Na ten moment, nie są one potrzebne do szczęścia ani maluchowi, ani tym bardziej rodzicom. Warto odpuścić sobie również kupowanie bardzo drogich prezentów, typu wózek czy fotelik do samochodu, zwłaszcza bez konsultacji z rodzicami. Są to przedmioty, które muszą być dostosowane idealnie do ich potrzeb i możliwości.