1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Rozwój dziecka
  6. »
  7. Na czym polegają i jak wyglądają zajęcia z języka angielskiego dla dzieci ?

Na czym polegają i jak wyglądają zajęcia z języka angielskiego dla dzieci ?

early stage

Angielski jest językiem, dzięki któremu można się porozumiewać z ludźmi mieszkającymi w niemal wszystkich zakątkach świata. Jego biegła znajomość jest nie tylko gwarancją sprawnego dogadywania się z innymi osobami w trakcie podróży, ale również jednym z największych atutów podczas poszukiwania pracy. Z tych właśnie względów warto zainwestować w rozwijanie tego języka u dzieci już od lat najmłodszych.

Początkowa nauka angielskiego w rękach rodziców

Za rozwój dziecka od najmłodszych lat odpowiedzialni są rodzice. To dzięki czytanym przez nich książkom, opowiadanym historyjkom czy też śpiewanym piosenkom, pociecha zaczyna się uczyć i otwierać na to co daje świat. Malutkie dzieci chłoną nowe informacje niczym gąbka i czerpią dużo radości z nauki. Dlatego, kiedy maluch będzie już umiał dość sprawnie posługiwać językiem ojczystym, to warto dodatkowo wprowadzić naukę pierwszych angielskich słówek. Odkrywanie kolejnego języka za pośrednictwem wspólnej zabawy sprawi, że dziecko będzie bardzo chętnie się z nim zapoznawać. Ważnym elementem wspólnej nauki jest poprawne wymawianie wszystkich słów i zwrotów, aby nie wyrabiać u malucha złych nawyków. Kolejnym wartym poważnego rozważenia krokiem jest zapisanie dziecka do szkoły języka angielskiego, w której nauczy się ono biegle władać angielszczyzną.

Język angielski dla dzieci – atrakcyjne zajęcia w szkole językowej

Dzieci wykazujące chęci do nauki angielskiego mogą zostać zapisane do szkoły tuż po ukończeniu trzeciego roku życia. Instytucje uczące języków mają specjalne i zarazem nietuzinkowe podejście do przekazywania wiedzy. Uczenie się przy angażowaniu wszystkich zmysłów oraz wyobraźni jest jedną z najlepszych metod edukacji szczególnie wśród najmłodszych uczniów. Pozwala to nie tylko w łatwy sposób poznawać i przyswajać nowe słownictwo, ale również najszybciej prowadzi do biegłego władania angielskim. Szkoły takie jak Early Stage uczą za pośrednictwem prac plastycznych, śpiewu, tańca czy autorskich przedstawień teatralnych. Małe grupy kursowe liczące do dwunastu dzieci, pozwalają skupić się indywidualnie na każdym uczniu, dzięki czemu nauka jest skuteczna i w pełni efektywna. Poza tym przedszkolaki kontynuujące naukę w tej samej placówce przez kolejne lata wzmacniają między sobą więzi, czego efektem jest swobodne porozumiewanie się i dzielenie doświadczeniami językowymi.

Dłuższa i częsta styczność z angielskim pozwala utrwalić język

Język angielski dla dzieci w formie kilkudziesięciu godzin zajęć rocznie pozwala najmłodszym poznać kilkaset słówek i tym samym dość swobodnie porozumiewać się w języku angielskim już na początku swojej edukacji. Aby nauka była jeszcze skuteczniejsza, warto zadbać o to, żeby maluchy miały codziennie styczność z językiem czy to za pośrednictwem muzyki, czy też anglojęzycznych seriali i filmów animowanych. Takie postępowanie bardzo szybko i skutecznie zadba o stopniową naukę oraz utrwalanie języka.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments