Kiedy lekarz wyznacza datę porodu trzeba pamiętać, że jest to tylko umowny termin i dziecko może przyjść na świat nieco wcześniej lub później od wskazanego dnia. Jednak co zrobić, kiedy maluchowi kompletnie nie śpieszy się na świat?

Jeśli chcesz, aby Twój maluch już był razem z Tobą, a jemu jest dobrze w Twoim brzuchu możesz wypróbować kilka metod. Jedną z nich jest masowanie piersi, co ma pobudzić wydzielanie oksytocyny, która jest odpowiedzialna za wywoływanie skurczów porodowych. Skurcze przyśpieszają również prostaglondyny, które znajdują się w męskim nasieniu, dlatego często jako sposób na przyśpieszenie porodu poleca się współżycie seksualne. Innym sposobem jest picie naparu z liści malin, co uelastycznia szyjkę macicy.

Jednak samemu lepiej nie podejmować żadnych kroków i kiedy termin porodu minął należy zgłosić się do lekarza i szpitala, gdyż trzeba taką ciążę obserwować. Kontrola lekarska ma miejsce z reguły co 2 dni. Kiedy okaże się to konieczne ciąża jest kończona cesarskim cięciem lub poprzez wywołanie porodu.

foto kocyk