1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Kosmetyki
  6. »
  7. Czego potrzebuje skóra na brzuchu po ciąży? Podpowiadamy!

Czego potrzebuje skóra na brzuchu po ciąży? Podpowiadamy!

brzuch po ciąży

Jesteś świeżo upieczoną mamą? Gratulacje! Twoje ciało właśnie dokonało niewyobrażalnego wysiłku. Ostatnie dziewięć miesięcy z pewnością nie należało dla Ciebie do najłatwiejszych. Podziękuj mu za to, że tak dobrze Ci służyło. Sprawdź, jak zregenerować swoją skórę po ciąży!

Nasz największy organ

Powierzchnia skóry dorosłego człowieka wynosi około dwóch metrów kwadratowych. To wystarczy, by móc uznać ją za największy organ w naszym ciele. Pełni też niebagatelną rolę! Nie tylko chroni nasze wnętrzności w sensie fizycznym. Jest również barierą dla grzybów, wirusów i bakterii, a także pomaga usunąć niektóre substancje wraz z potem – przy okazji biorąc udział w procesie termoregulacji.

To sprawia, że na jej funkcjonowanie wpływa wiele czynników: fizycznych, a także chemicznych. Z zewnątrz, chociażby kosmetyki, a od wewnątrz substancje odżywcze, hormony i witaminy.

Z pewnością wiesz już z doświadczenia, że ciąża to czas, w którym organizm kobiety angażuje całą swoją energię w to, by stworzyć jak najlepiej funkcjonujące nowe życie. Niestety, czasem dzieje się to kosztem ciała mamy. Skóra na brzuchu po ciąży jest często pokryta rozstępami, a wysiłek i zmęczenie odbijają się na kondycji cery. Co zrobić, by jej pomóc?

Najważniejsze: dbaj o siebie!

Zastanawiasz się, co zrobić, by po ciąży skóra na brzuchu i reszcie ciała wyglądała lepiej?

Wystarczą trzy kroki:

  • odpoczynek – w okresie połogu bardzo ważny jest nie tylko dobrostan dziecka, ale też i Twój! Nie wymagaj od siebie zbyt dużo i odpoczywaj tak często, jak to tylko możliwe.
  • nawodnienie – pij odpowiednie ilości wody. To niezbędny składnik do funkcjonowania całego organizmu!
  • pielęgnacja – warto postawić na minimalizm i kupić mniej kosmetyków, za to prostych w użyciu i dobrej jakości.

Wypróbuj nasze metody, ale przede wszystkim pamiętaj o jednym: wdzięczności i szacunku do swojego ciała. Być może skóra na brzuchu po ciąży już nigdy nie będzie wyglądać tak jak wcześniej. Pamiętaj jednak, że Twoje blizny na ciele świadczą tylko o tym, że przez 9 miesięcy mieszkał i rozwijał się w Twoim brzuchu mały, piękny człowiek. Bądź z nich dumna!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments