Gdy dziecko przychodzi na świat, musi nauczyć się radzenia sobie w nowej, nieznanej rzeczywistości. Czy świeżo upieczeni rodzice mogą mu w tym pomóc? Pewnie, że mogą. Jak? Otulając niemowlę!

Otulenie ma ogromne znaczenie

Otulenie ma bardzo duże znaczenie w procesie adaptacji się dziecka w nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości. Dlaczego tak się dzieje? To proste – zgodnie twierdzą eksperci. Szczelne otulenie dziecka kocykiem lub sięgnięcie po specjalne otulacze ( np. innowacyjne otulacze MonBebe) sprawia, że dziecko ma ograniczoną swobodę ruchów. W efekcie noworodek czuje się tak, jak w brzuchu mamy. To uczucie charakterystycznej ciasnoty wpływa na zachowanie dziecka i jego odczucia: poczucie bezpieczeństwa i emocje malca. Dzieci, które są otulane, lepiej radzą sobie z przyswajaniem nowych bodźców, szybciej odnajdują się w nowej rzeczywistości, rzadziej płaczą i krzyczą, są spokojniejsze, szybciej zasypiają i o wiele lepiej śpią. W efekcie łatwiej się adaptują w nowym świecie, lepiej się rozwijają, szybciej nabywają nowych zdolności.

Kocyk czy otulacz?

Trzeba wiedzieć, jak otulać dziecko, by dać mu i bezpieczeństwo, i komfort. Kocyk może spełniać rolę otulacza, o ile rodzic wie, jak z niego korzystać. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt szczelne otulenia maluszka nie jest dla niego ani dobre, ani korzystne. Specjalne otulacze MonBebe gwarantują dziecku ciepło i wygodę: są miękkie, przyjemne w dotyku, zaprojektowane z myślą o potrzebach najmłodszych i dają tyle przestrzeni, ile powinny, by stworzyć niemowlęciu warunki maksymalnie zbliżone do tych, które zna z brzucha mamy. Innowacyjne otulacze MonBebe są wykonane z najlepszej jakościowo bawełny i ciepłego minky. A to połączenie doskonałe: przyjemne w dotyku, miłe, bardzo subtelne. Gwarantuje ciepło, ale dba też o to, by niemowlę się nie przegrzało. Zbyt wysoka temperatura nie wpływa bowiem korzystnie na samopoczucie malca, a długotrwałe przebywanie w takich warunkach może się przyczyniać do obniżenia odporności dziecka.

foto kocyk

Otulacz jest dobry na wszystko

Jest wiele powodów, dla których warto sięgnąć po otulacz. Otulenie to nie tylko dobry i sprawdzony sposób na wprowadzenie dziecka w nowy świat. Pediatrzy nie mają bowiem wątpliwości, że to pewny sposób radzenia sobie z wieloma przypadłościami wieku niemowlęcego: od problemów ze snem po kolkę jelitową.

Otulacz MonBebe jest niezwykle wygodny, przytulny i wystarczająco ciepły, by zapewnić dziecku spokojny sen. Unikalna konstrukcja otulacza eliminuje ryzyko wystąpienia dysplazji, pozwala dziecku bezpiecznie przesunąć się i przewrócić, zabezpiecza rączki przed wychłodzeniem. To antidotum na kolki, bezsenne noce i brak poczucia bezpieczeństwa – tak częste dla dzieci w wieku niemowlęcym. Otulacz jest przedmiotem zarejestrowanego wzoru wspólnotowego (patent pending).

Więcej informacji o otulaczu MonBebe rodzice znajdą na stronie  www.ilovemonbebe.com

otulacz_bebe8 otulacz_bebe7

wyprawka dla noworodka

otulacz_bebe1 otulacz_bebe2 otulacz_bebe3 otulacz_bebe4 otulacz_bebe5 otulacz_bebe6