Pediatrzy są zgodni – pierwszy zimowy spacer noworodka powinien mieć miejsce w 4. tygodniu życia dziecka. Wcześniej, około 3.tygodnia życia maleństwa, warto wprowadzić tzw. werandowanie, dzięki któremu przygotujesz niemowlę na kontakt ze świeżym powietrzem. Werandowanie to nic innego jak ułożenie ciepło ubranego maluszka w wózku przy otwartym oknie. Zasady werandowania są proste i od lat niezmienne:

fotokarty

1.     Pierwsze werandowanie nie powinno trwać dłużej niż 10 minut.
2.    W czasie werandowania nigdy nie ustawiaj wózka w przeciągu.
3.    Pamiętaj o właściwym przygotowaniu maluszka do pierwszego kontaktu z mroźnym, zimowym powietrzem – m.in. o ciepłym ubraniu, kocyku, kremie.
4.    Zawsze bądź w pobliżu maleństwa.

O czym pamiętać

Zimowe spacerowanie wyjdzie Wam na zdrowie, o ile właściwie się do niego przygotujecie. O czym należy pamiętać, zanim wyjdziecie z domu?   Na pewno o nakarmieniu szkraba i o zmianie pieluszki. Zadbaj także o     odpowiedni ubiór maleństwa.

W przypadku najmłodszych dzieci świetnie sprawdza się ubieranie na  tzw.cebulkę. Co to oznacza w praktyce? Nałóż dziecku body z długim rękawem, ciepłe, bawełniane rajtuzy, frotowy lub welurowy pajacyk, ciepłe skarpety, ciepły kombinezon i grubą czapkę.  W czasie zimowych wyjść z domu korzystaj z głębokich wózków- gdy niemowlę jest ułożone na płasko i jest szczelnie otulone ciepłym, miękkim, przytulnym w dotyku kocykiem, masz absolutną pewność, że w wózku jest odpowiednia temperatura i że nie ma żadnego ryzyka przeziębienia.

Carriwell

Pamiętaj – w czasie zimowych wyjść z domu ciepły kocyk to podstawa. Niemowlę, które leży niemal bez ruchu, musi czuć się dobrze i komfortowo. I młode mamy, i pediatrzy przekonują, że najlepiej sprawdzają się te kocyki, które są nie tylko miłe, cieplutkie i przyjemne dla delikatnej skóry bobasa, ale przede wszystkim takie, które posiadają dwie warstwy. Dodatkowe ocieplenie to dla nas- rodziców gwarant komfortu i zdrowia maluszka. Idealnym rozwiązaniem są wysokiej jakości, ciepłe, polarowe, dwuwarstwowe kocyki Elodie Details . Te wyjątkowo miłe, gładkie w dotyku, zapewniające ciepło kocyki nie tylko chronią niemowlę przed zmarznięciem, ale dodatkowo zapewniają także pełne odprowadzenie wilgoci (a więc dodatkowo chronią przez przegrzaniem i przeziębieniem). Kocyki Elodie Details są bardzo wygodne w użyciu (idealne do wózków głębokich), funkcjonalne, dwustronne – jedna strona posiada wzór, druga – jest gładka. Efekt? Kocyki doskonale się sprawdzają się w każdym miejscu, w każdej sytuacji, o każdej porze roku, a zwłaszcza zimą.

Kocyk polarowy Elodie Details cena: 149 pln www.babymama.pl