To pytanie zadaje sobie wielu świeżo upieczonych rodziców. Jaką matę edukacyjną wybrać i czy w ogóle warto ją kupować? Nie da się ukryć, że maty edukacyjne mają więcej zwolenników niż przeciwników i chociaż niektórzy uważają, że nie jest to niezbędne wyposażenie dla noworodka, to w domu zdecydowanie się przydaje.

fotokarty

Mata edukacyjna – wygoda i rozwój

Mata edukacyjna spełnia kilka podstawowych funkcji, które są istotne dla rozwoju każdego niemowlaka. Przede wszystkim jest to bezpieczne i komfortowe podłoże do zabaw dla malca. Chroni przed zimnem podłogi i zabezpiecza dziecko przed uderzeniami o twardy parkiet czy kafelki. Dodatkowo, co jest równie ważne, zachęca dziecko do rozwoju na wielu płaszczyznach. Poprzez zastosowanie interaktywnych elementów mata aktywizuje zmysły noworodka tkj. słuch, dotyk, wzrok czy smak i zachęca go do czynnej zabawy oraz poznawania otaczającego go świata. Doskonale sprawdzi się jako prezent i będzie wyjątkową ozdobą dziecięcego pokoju.

Jaką matę wybrać?

Przy wyborze maty najistotniejszą kwestią jest jej jakość. Mata ma być wsparciem dla rodziców, a nie zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Na jakości produktu lepiej nie oszczędzać. Przede wszystkim warto sprawdzić czy mata posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz z jakich materiałów jest wykonana. Istotna jest również grubość maty, tak aby nie była ona zbyt cienka, bo w przeciwnym wypadku nie ochroni dziecka przed twardym podłożem. Dodatkowo warto dokładnie wymierzyć miejsce, w którym matę chcemy rozłożyć, żeby aby na pewno się ona zmieściła. Nie bez znaczenia są także akcesoria, które zostały dołączone do maty. Ważne, aby były one różnorodne i też możliwe do zdjęcia. Tym sposobem z czasem możemy zmieniać elementy, które już się „przejadły” naszemu dziecku na nowe, nieznane. Taka mata zdecydowanie starczy na dłużej.

Bajeczne maty

Większość mat edukacyjnych zachwyca nie tylko swoim przeznaczeniem, ale również żywymi kolorami i iście bajecznymi grafikami. Na rynku naprawdę jest z czego wybierać i matę można idealnie dopasować do wnętrza. Najczęściej jednak rodzice decydują się na zakup produktu w żywych barwach, ale w miarę stonowanych, które nie przytłoczą przestrzeni, jak również umożliwią dziecku odpoczynek. Jedną z polecanych mat jest mata edukacyjna z grafiką z uwielbianej przez wszystkich bajki Kubuś Puchatek od firmy Tomy. To przykład maty z 2 miękkimi łukami nad głową dziecka, do których przyczepione są pluszowe zabawki z bajki. Do maty dołączona jest poduszeczka, która dodatkowo pomoże zabezpieczyć niemowlę. To tylko jedna z wielu propozycji z naprawdę szerokiej oferty.

Carriwell

Więcej informacji znajduje się na stronie: Droga Zdrowia