Dekorowanie pokoju maluszka – od momentu wyboru gamy kolorystycznej aż po dobieranie konkretnych akcesoriów i sprzętów – to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej ekscytujących etapów przygotowań do zostania rodzicem. Problem w tym, że, jak to często bywa, łatwiej powiedzieć niż zrobić: możemy mieć pomysł na pokoik ze snów, ale jak wcielić ten pomysł w życie?

Zadania ani trochę nie ułatwia fakt, że przecież urządzanie i dekorowanie pokoju maleństwa jest zaledwie jednym punktem na długiej, bardzo długiej liście zadań, które stoją przed przyszłymi rodzicami, i spośród których wiele naprawdę nie cierpi zwłoki. Czy istnieje jakiś sposób, aby stworzyć cudowny, uroczy wystrój pokoiku szybko i stosunkowo niewielkim nakładem pracy? Oczywiście: to naklejki ścienne dla dzieci!

Naklejki dziecięce na ścianę: zdrowa i bezpieczna dekoracja

Choć, naturalnie, bardzo ważne jest, by naklejki były dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych i miały możliwie jak najwięcej wzorów, wszystkie te walory nie będą miały najmniejszego znaczenia, jeżeli nie będą one dekoracjami przygotowanymi przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie malucha. Naklejki do pokoju małego dziecka nie mogą wydzielać żadnych toksycznych oparów ani w żaden inny sposób stanowić zagrożenia dla zdrowia maleństwa. Z tego powodu ważne jest, aby naklejki nie były drukowane z wykorzystaniem tradycyjnych metod, lecz przy pomocy bezpiecznego druku lateksowego, który jest całkowicie bezwonny i nietoksyczny. Świadomi ekologicznie rodzice na pewno docenią także to, że takie naklejki powstają ze znacznie mniejszą szkodą dla środowiska naturalnego w porównaniu do tradycyjnych dekoracji tego rodzaju.

Nic nie jest wieczne (na szczęście!)

Druk lateksowy to technologia bezpieczna nie tylko ze względu na to, że jest nietoksyczna: wszystkim rodzicom małych dzieci na pewno spodoba się także to, że drukowane lateksem naklejki ścienne dla dzieci można łatwo umyć, nie uszkadzając ich wzoru. Wystarczy przetrzeć naklejkę wilgotną ściereczką albo gąbką, aby usunąć większość zabrudzeń. A skoro przy uszkodzeniach – czy właściwie ich braku – jesteśmy, to warto pamiętać, że naklejki – w przeciwieństwie do, na przykład, farby czy tapety – są taką dekoracją ściany, którą w dowolnym momencie możesz usunąć, w żaden sposób nie uszkadzając tego, co jest pod spodem. Jeśli jednak się na to nie zdecydujesz, będzie wyglądać świetnie przez lata: tak długo, aż w końcu przyjdzie czas na odświeżenie wystroju!

dekorowanie-pokoju-3

Wszystko na temat, czyli jak wybrać wzór naklejki?

Nie jest łatwo zdecydować się na to, w jaki sposób ma być udekorowany pokój dziecięcy. Jest przecież tyle rozmaitych możliwości! Wiele zależy tutaj zarówno od rozmiarów pomieszczenia (a także tego, czy jest to rzeczywiście osobny pokój, czy raczej kącik dla malucha urządzony na przykład w sypialni rodziców), jak i od osobistych preferencji. Gdybyśmy jednak mieli podać jedną radę, która przyda się dosłownie za każdym razem, powiedzielibyśmy: zawsze warto wybrać temat czy też motyw przewodni dla pokoju. Motywem przewodnim może być zarówno określony styl (na przykład styl skandynawski, shabby chic, minimalizm), jak i jakieś zwierzę, przedmiot lub miejsce (motyle? Dinozaury? Las?) czy nawet kolor albo połączenie kolorów (od paru sezonów furorę robią czarno-białe pokoiki). Kiedy będziesz mieć na uwadze „temat wnętrza”, łatwiej będzie Ci dobierać do niego ozdoby, takie właśnie jak naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego.

Gdzie umieścić naklejkę?

dekorowanie-pokoju-2

Jest tyle możliwości! Wielkie znaczenie ma efekt, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli naklejka ma być ozdobą kącika zabaw, dobrze, by znalazła się blisko podłogi, na wysokości wzroku dziecka. Jeżeli przedstawia ptaki, motyle lub inny wzór tego rodzaju, można umieścić ją blisko sufitu lub nawet na suficie. Jeżeli to zwierzęta lub inne postaci, być może warto nakleić ozdobę tak, aby wzór sprawiał wrażenie, jakby stały one przy jednej ze ścian, ze stopami przy krawędzi podłogi. Zawsze dobrym pomysłem jest także ozdobienie naklejką ściany bezpośrednio przy łóżeczku maluszka: to miejsce, które zawsze naturalnie przyciąga wzrok, dlatego każda dekoracja, którą się tam umieści, na pewno nie pozostanie niezauważona! Nie zaszkodzi pamiętać także o tym, że naklejki ścienne możesz wykorzystać nie tylko do udekorowania ściany: równie dobrze sprawdzą się na większości płaskich, gładkich powierzchni, takich jak drzwiczki mebli, szyby, drzwi i wiele innych.

Po więcej pomysłów na naklejki dla maluszków zapraszamy na stronę: www.redro.pl