Skóra twarzy, aby mogła wyglądać zdrowo i młodo, musi zostać dobrze oczyszczona i nawilżona. Dobre oczyszczanie cery musi składać się z trzech etapów. Uzupełnieniem prawidłowego oczyszczania jest nałożenie kosmetyku dopasowanego do stanu i rodzaju cery. Dodatkowo 1-2 dwa razy w tygodniu, wieczorem, możemy wykonać peeling twarzy i ciała. Regularnie stosowany wpływa na znaczną poprawę wyglądu skóry. Usuwa martwy naskórek i wygładza powierzchnię skóry.

Twarz oczyszczamy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Zbyt częste oczyszczanie może zaburzyć pracę gruczołów łojowych. Szczególnie ważna jest pielęgnacja wieczorna, kiedy podczas demakijażu usuwamy resztki kolorowych kosmetyków, zanieczyszczenia i martwy naskórek.

Krok 1 – demakijaż wieczorem

Dokładnie przetrzyj twarz płynem micelarnym. To bardzo ważny krok w pielęgnacji. Pamiętajmy, żeby nie zasypiać w makijażu. Nasza skóra nie ma wtedy możliwości regeneracji, tworzą się zanieczyszczenia, zaskórniki, jest gorzej dotleniona, nieodżywiona i przybiera szaro ziemisty kolor. Dokładny demakijaż powinien więc stać się podstawą w codziennej pielęgnacji twarzy.
Do demakijażu możemy wybrać to, co lubimy: płyny, mleczka lub kremy.

Krok 2 – mycie rano i wieczorem

Oczyść skórę z wszystkich zabrudzeń przy użyciu żelu, lub pianki do mycia twarzy. Unikajmy mycia samą wodą lub wodą z mydłem gdyż zaburza to pH skóry i osłabia jej funkcje obronne. Odpowiednio dobrany do rodzaju skóry kosmetyk pomoże skutecznie usunąć wszystkie pozostałości (kurz, pył), które gromadzą się na skórze. Pamiętajmy również o porannym umyciu twarzy. Podczas snu nasz skóra oczyszcza się z toksyn

Oczyszczenie cery

Krok 3 – tonizacja- rano i wieczorem

Przywróć skórze prawidłowe pH by przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Tonizacja to bardzo ważny krok, o którym najczęściej w pośpiechu zapominamy. Tonik jest warunkiem do dobrego wchłaniania się i działania kosmetyku.

Uwaga: nie stosujmy toniku do mycia twarzy, gdyż nie ma w sobie składników myjących i oczyszczających. Dopiero po użyciu toniku należy nałożyć ulubiony kosmetyk. Unikajmy toników alkoholowych. Wysuszają one skórę, powodując zwiększenie wydzielania łoju i uszkadzają naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry.

Krok 4 – złuszczanie wieczorem

Usuń martwy naskórek i wygładź powierzchnię skóry. Do złuszczania możesz stosować peelingu drobnoziarnistego, pasty-maski, peelingu groboziarnistego lub enzymatycznego. Jeśli masz skórę naczyniową najbezpieczniejsza jednak będzie biała glinka, która bardzo delikatnie złuszcza martwy naskórek – znajdziesz ją w masce rosacal.

Kosmetyki tołpa zawierają łagodne substancje myjące i fizjologiczne pH. Na każdym opakowaniu znajdziesz komunikat 0%, tzn., że nie zawierają sztucznych barwników, PEG – ów, SLS – u, parabenów i donorów formaldehydu. Wszystkie kosmetyki są przebadane dermatologicznie w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Oczyszczenie cery