Płeć dziecka najczęściej poznajemy podczas badania USG. Jednak jeśli jeszcze podczas badań nie dowiedziałaś się, czy spodziewasz się chłopca czy dziewczynki, możesz zabawić się z nami w zgadywanki z przymrużeniem oka.Przed epoką USG nasze mamy i babcie (bo tatusiowie i dziadkowie interesowali się tym o niebo rzadziej niż teraz) próbowały radzić sobie za pomocą przesądów. Także i teraz wiele osób poważnie traktuje różnego rodzaju wierzenia ludowe. Tym bardziej, że mimo zapewnień lekarzy często na świat przychodzi dziecko innej płci, niż się spodziewano. Spróbuj więc sama odgadnąć płeć swojego dziecka. Naszych wskazówek nie powstydziłaby się żadna prababcia.

fotokarty

Gdy pochłaniasz ciasteczka…

Chyba najczęściej zadawanym kobietom pytaniem jest: “A na co masz ochotę?” Jeśli ciągnie cię do słodkich smaków, bez przerwy marzysz o słodyczach i owocach, urodzisz córkę. Jeśli najchętniej pałaszujesz produkty białkowe, takie jak mięso czy ser – będzie syn.

Humory w ciąży…

Również z twojego zachowania można podobno wyczytać, czy nosisz w sobie dziewczynkę czy też chłopca. Jeśli w ciąży często miewasz humory, najprawdopodobniej urodzisz córkę. Taki przesąd wyraźnie odzwierciedla stereotyp kobiety, jako istoty histerycznej. Gdy taka zagnieździ się w brzuchu innej, trudno z nimi obiema wytrzymać. Na szczęście stereotyp to coś, z czym możemy walczyć.

Gdy śpisz z głową na północ…

Istnieje też zupełnie niezwykła teza o tym, że dziewczynka urodzi się, jeśli kobieta podczas snu odwraca się w stronę południa. W innym przypadku możemy spodziewać się chłopca.

Carriwell

Gdy włosy na nogach rosną szybciej…

Jednak podstawą większości “wróżb” jest to, w jaki sposób zmienia się ciało kobiety. Nic dziwnego. Zmienia się ono niesamowicie i trudno nie przywiązywać wagi nawet do najmniejszych detali.

Jeśli w ciąży masz: zbędny tłuszcz na brzuchu, a nie na udach i pośladkach, ciemne otoczki brodawek, jasnożółty mocz, suche dłonie, a włosy na nogach szybciej ci rosną – będzie chłopiec. Jeśli natomiast twój brzuch kształtem przypomina arbuza, twoje włosy nabrały rudego połysku, a piersi są wyjątkowo piękne – urodzisz dziewczynkę.

Takie zgadywanki często odwołują się do ogólnego wyglądu kobiety w ciąży. Jeśli wszyscy mówią ci, że nigdy jeszcze tak pięknie nie wyglądałaś – będzie syn, bo “dziewczynka zabiera urodę”. Ale możesz też kierować się własnymi odczuciami. Jeśli miewasz bóle głowy oznacza to, że w brzuchu rozwija się człowiek płci męskiej. Natomiast, kiedy męczą cię poranne nudności – na bank będzie dziewczynka.

Pamiętasz wczesnoszkolne wróżenie, ile lat będziesz miała wychodząc za mąż? Żeby orzec płeć twojego płodu, też potrzebujesz obrączki (tym razem własnej, a nie mamy – chyba, że tylko takie masz do dyspozycji) i nitki. Jeśli obrączka zawieszona na nitce nad twoim brzuchem zacznie kręcić się w kółko, urodzisz chłopca. Natomiast, jeśli zacznie wykonywać ruch wahadłowy – dziewczynkę. Prawda, że logiczne?

Możesz też zabawić się w numerolożkę i dodać do siebie swój wiek przy zapłodnieniu oraz numer miesiąca, w którym do niego doszło. Parzysta liczba wróży chłopca, nieparzysta dziewczynkę. Prawda, jakie to proste? A teraz wystukaj kilka innych cyfr i umów się na następne USG.