Imbir z cytryną jako panaceum na nudności w ciąży

Zdecydowana większość kobiet w ciąży – według niektórych statystyk spotyka to nawet 4 na 5 pań – cierpi na powracające mdłości. Najgorsze jest to, że z tego typu niedogodnościami trzeba się liczyć nie tylko rano, ale również w ciągu dnia.

  1. Skąd się biorą mdłości w ciąży?
  2. Jak walczyć z mdłościami?
  3. Porady związane ze stosowaniem imbiru podczas ciąży

To natomiast może uniemożliwić normalne funkcjonowanie i w połączeniu z dużą aktywnością hormonów sprawić, że nawet najzwyklejsze czynności będą wydawały się trudne. Na szczęście z mdłościami wynikającymi z ciąży można sobie poradzić, a do ich złagodzenia wystarczy zastosować domowe metody.

Skąd się biorą mdłości w ciąży?

Jest wiele czynników, które mogą wpływać na występowanie mdłości podczas ciąży. Wśród nich znajdują się między innymi hormony, nieodpowiednia dieta oraz stres związany ze zmianami, jakie ciąża wprowadza w życiu każdej kobiety. Badania pokazują, że mdłości częściej występują u młodych kobiet. Problem w dużym stopniu dotyka również panie z nadwagą.

Jak walczyć z mdłościami?

Chociaż sposobów na złagodzenie mdłości nie brakuje i zarówno w sieci, jak i magazynach dla przyszłych matek można znaleźć wiele różnych wskazówek, to największą skutecznością cieszą tak naprawdę cztery z nich. Jeżeli więc cierpisz na uciążliwe mdłości związane z ciążą i nie chcesz czekać do piątego lub szóstego tygodnia, aż same przejdą, koniecznie wypróbuj poniższe sposoby.

Pierwszym z nich jest zapewnienie sobie odpowiednio długiego snu połączonego z nieśpiesznym wstawaniem. Dzięki temu zyskasz dodatkowo więcej energii i będziesz miała lepszy nastrój w ciągu dnia. Drugim skutecznym sposobem, który może pomóc w walce z mdłościami, jest zrezygnowanie z picia podczas posiłków. Zamiast popularnych napojów warto sięgnąć po zwykłą wodę z dodatkiem cytryny oraz imbiru. Zdaniem wielu kobiet regularne picie wody przygotowanej w taki sposób pozwala w dużym stopniu ograniczyć mdłości. Trzecią rzeczą, którą można zrobić w celu zredukowania napadów nudności, jest częstsze spożywanie posiłków przy jednoczesnym zmniejszeniu porcji. Ostatnia z nich może wydawać się oczywista, jednak wiele kobiet zapomina, jak ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów. Powinny o tym pamiętać również te panie, które na razie nie myślą o dziecku, ale po prostu chcą cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowym wyglądem skóry. 

Zobacz:  Zbilansowana dieta w ciąży ważna dla zdrowia mamy i dziecka

Zazwyczaj optymalne efekty można uzyskać przy stosowaniu się do wszystkich powyższych porad. Może się jednak okazać, że w twoim przypadku rozwiązaniem problemów z mdłościami okaże się samo zwiększenie częstotliwości spożywania posiłków lub picie wody z imbirem. W końcu każda ciąża – podobnie zresztą jak każda kobieta – jest inna, więc warto wypróbować różne opcje, aby wybrać taką, która będzie dla ciebie najlepsza. Nie możesz jednocześnie zapominać o swoim komforcie.   

imbir w ciazy 2020b

Porady związane ze stosowaniem imbiru podczas ciąży

Dla wielu kobiet zaskoczeniem jest to, że zamiast kupować specjalne preparaty, wystarczy sięgnąć po imbir w ciąży i można rozwiązać problem z mdłościami. Jeżeli zainteresował cię ten temat, koniecznie sprawdź artykuł https://drmax.pl/blog-porady/na-mdlosci-w-ciazy-imbir-i-cytryna/, w którym oprócz korzyści wynikających z picia wyciągu z imbiru znajdziesz również informacje o tym, w jaki sposób pomogą ci witamina B6, magnez oraz inne ziołowe napary. Z pewnością zaciekawi cię to, dlaczego podczas ciąży warto wzbogacać codzienną dietę o nasiona słonecznika, banany lub awokado. Pamiętaj jednak, że w przypadku wątpliwości związanych ze zdrowiem lub samopoczuciem powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments