Baby shower, czyli impreza dla znajomych na cześć przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka, to świetny pomysł na ostatnie tygodnie ciąży. Przygotuj wspaniałe przyjęcie powitalne i wydaj je jeszcze przed porodem!

Gdy maleństwo przyjdzie na świat, nie tak prędko zapewne znajdziesz czas na zabawę. Dlatego trzeci trymestr ciąży to idealny termin na spotkanie ze znajomymi. Impreza w gronie przyjaciół doda ci energii na ostatnie tygodnie. Oderwiesz się, choć na jedno popołudnie, od niepokojących myśli (pod koniec ciąży ma je prawie każda kobieta!), a także – to niebagatelna korzyść z każdego baby shower – powiększysz swoją kolekcję maciupeńkich śpioszków, kaftaników i grzechotek.

Ten zwyczaj dotarł do nas oczywiście z Zachodu i już święci triumfy. Tam jednak rzadko przyjęcie urządza sama przyszła mama. Częściej organizatorkami są koleżanki. Możesz podsunąć ten artykuł przyjaciółce – być może niedługo będzie czekać na ciebie miła niespodzianka… Nasze pomysły przydadzą się też, jeśli wybierasz się na imprezę do innej ciężarnej koleżanki lub to ty wydajesz przyjęcie na jej cześć.

Superpodarunki
Prezenty to nieodzowna część każdego baby shower. Nawet nazwa imprezy pochodzi od angielskiego słowa „shower” (prysznic) i oznacza deszcz prezentów dla dziecka, którymi zostaje obdarowana przyszła mama. Poprzez drobne upominki koleżanki pomagają skompletować wyprawkę (wiele mam tworzy nawet specjalne „listy życzeń”). Oprócz tradycyjnych artykułów dziecięcych: śpioszków lub kosmetyków, najmilszym prezentem są pomysłowe drobiazgi (np. zrobione własnoręcznie).

Kapsuła czasu
Skrzynka z życzeniami i dobrymi (dowcipnymi) radami dla malca i mamy, która ma być otwarta dopiero za 18 lat. Goście piszą, co chcieliby powiedzieć dziecku, i zamykają kartki w pudełku. Częstym dodatkiem są zdjęcia z badań USG i fotografie ciążowego brzuszka z różnych okresów ciąży.