Bycie rodzicem stawia przed nami – dorosłymi wiele wyzwań. Jak sobie z nimi radzić? Co robić, aby dziecko było naprawdę szczęśliwe? Jak pokonywać problemy, które stawia przed nami życie?

Najlepiej słuchając tych, którzy o najmłodszych wiedzą najwięcej: tych, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, a rady formułują w sposób prosty i przystępny. Wydawnictwo DRUGA STRONA właśnie oddaje do rąk czytelników trzy klasyki, które powinny znaleźć się w domowej biblioteczce każdego rodzica.

Korczak naszych czasów

Spojrzeć na świat oczami dziecka? Tej niełatwej sztuki podjął się Daniel N. Stern: prywatnie ojciec razy pięć, z zawodu psychiatra i psychoanalityk, wybitny specjalista z zakresu psychologii dziecięcej, który na co dzień zajmował się reperowaniem relacji rodzinnych. To zawodowa codzienność sprawiła, że zaczął szukać przyczyn złej kondycji niektórych relacji rodzinnych. Gdzie ich poszukiwał? W początku. I do tego początku właśnie zdecydował się wrócić. Blisko dwadzieścia lat obserwacji i poszukiwań zaowocowało powstaniem Pamiętnika dziecka. Pamiętnik Joey’a to pretekst do opowiedzenia o życiu wewnętrznym niemowlęcia: o tym, co czuje, widząc twarz rodzica, co odczuwa, gdy jest głodny lub zmęczony, jakie są jego emocje w czasie karmienia lub zabawy z mamą, o czym myśli, gdy jesteś daleko. Jak się bowiem okazuje, ten „dzieciocentryzm” i to wejście w rolę najmłodszych jest kluczowe dla zrozumienia natury dziecka i budowania dobrych relacji rodzinnych w przyszłości.

prezenty dla dzieci

 Małe dziecko w wielkim świecie

Wychować człowieka na człowieka? To nie takie proste jak mogłoby się wydawać. Ilość błędów, które my – dorośli możemy popełnić, wychowując dziecko, jest bowiem ogromna. Od czego więc zacząć niełatwy proces edukacyjny? Od znalezienia nici porozumienia z pociechą. I choć to brzmi oczywiście i banalnie, to wcale takie nie jest. Jak bowiem rozmawiać z maluchem, gdy ono jeszcze nie mówi? Jak komunikować się bez słów? Nie wiecie? To tym bardziej sięgnijcie po książkę polskiej psycholog Hanny Olechnowicz. Pierwsze kroki wśród ludzi, której autorką jest właśnie Olechnowicz, to niecodzienny przewodnik po świecie najmłodszych- poradnik rozwiązywania problemów wychowawczych najwcześniejszego dzieciństwa. Od tego wszystko się zaczyna.

Szczęśliwe, szczęśliwsze, najszczęśliwsze

Bycie rodzicem, choć jest najprzyjemniejsze na świecie, nie jest lekkie i łatwe. Odpowiedzialność za drugiego człowieka: za to, jak dziecko poradzi sobie w świecie i czy będzie szczęśliwe tak naprawdę, to wystarczająco dobra motywacja, by sięgnąć po najnowszą propozycję Hanny Olechnowicz. Dobre chwile z naszym dzieckiem jest adresowana do wszystkich młodych rodziców, zwłaszcza jednak do tych, którzy dostrzegają, że maluch staje w obliczu wyzwań i problemów, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Niepokoje dziecka wymagają od nas – dorosłych większego zainteresowania i działania. Pomagajmy swoim pociechom, także poprzez zabawę. Jak? Receptę na szczęśliwe rodzicielstwo znajdziecie w Dobrych chwilach z naszym dzieckiem.

Wszystkie książki dostępne są z 20% rabatem w oficjalnym sklepie internetowym Wydawnictwa Druga Strona: tetraErica.pl

 

ksiazka_pamietnik_dziecka1

ksiazka_piersze_kroki_wsrod_ludzi

ksiazka_dobre_chwile_z_nasz

 

torby i plecaki