Nowoczesny wózek dla dzieci projektowany jest tak, aby ułatwić rodzicom poruszanie się wraz z dzieckiem po mieście.

fotokarty

Jednakże większość mam i tatusiów, którzy mają wątpliwą przyjemność poruszania się na miejskich chodnikach, pokonując wystające kostki brukowe oraz wysokie krawężniki. Niejednokrotnie wózki są ciężkie i trudno nimi manewrować. Warto też wspomnieć o tym, że w wózkach zawsze są jakieś zakupy czy torby z rzeczami dla dziecka. I jak tu na przykład bez niczyjej pomocy wejść do autobusy z całym tym „majdanem”?

Jednakże w końcu ktoś pomyślał o wygodzie rodziców i dzieci – jest to Pouyan Mokhateri – irański projektant, który na potrzeby konkursu organizowanego przez firmę Samsonite zaprojektował Smart Baby Case. Co to takiego? To nowoczesny wózek w formie kapsuły – walizki, w której przewozi się dziecko.

Carriwell

Dziecko umieszczane jest w środku wózka, w specjalnie wyprofilowanym siedzeniu. Głowa dziecka jest zabezpieczona poprzez poduszki wypełnione specjalnym płynem. Ochrania to malca przed wstrząsami i pozwala na przyjęcie bezpiecznej pozycji w czasie jazdy. Dziecko jest zamykane w wózku, jednakże mama ma cały czas dostęp do niego, gdyż w pokrywie jest otwór na wysokości twarzy malucha. W górnej części wózka umieszczony został ekran z wyświetlaczem LCD, na jakim widać obraz z kamerki pozwalający na utrzymanie kontaktu wzrokowego z rodzicem.

Co jeszcze wyróżnia ten wózek na tle innych dziecięcych „pojazdów”? W jego środku znajduje się czujnik wilgotności. Oznacza to, że wyczuwa on kiedy dziecko się zmoczy i momentalnie usuwa nieczystości za pomocą specjalnej pompy wodnej i systemu pojemników zamontowanych w wózku. Jednocześnie do kapsuły wprowadzane jest czyste powietrza.

Dla jednych wózek ten będzie zbędnym gadżetem, który naszpikowany jest elektronicznymi nowinkami, dla innych wybawieniem i wygodną alternatywą dla tradycyjnych wózków. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy chcielibyście wozić swoje dziecko w Smart Baby Case?

smart-baby-case-2