Jedną z rzeczy, która sprawdzi się jako idealny pomocnik przed i po porodzie, jest uniwersalna poduszka dla mamy i dziecka.

fotokarty

Wiele mam – przed i po porodzie – decydując się na zakup specjalnych poduszek. Kieruje się przede wszystkim względami wygody i komfortu podczas karmienia piersią. Nie jest do jednak jedyny powód, ponieważ niektóre modele poduszek sprawdzają się również w wielu innych sytuacjach.  Poza wygodą, przeciwdziałają również pojawianiu się wielu dolegliwości ciążowych, takich jak bóle kręgosłupa, bóle spojenia łonowego, bóle okolicy żeber.  A to nie wszystkie atuty poduszek dla mam.

U nas poduszka sprawdziła się już w czasie ciąży, zwłaszcza pod koniec jak brzusio był już bardzo duży. Wkładałam ją między nogi i spałam jak na bananie. Później przy karmieniu dobrze odciążał kręgosłup, mały leżąc na poduszce był dokładnie na wysokości mojej piersi – mówi Kinga, mama 6 miesięcznego Bartka. – Jak synek był całkiem malutki, wkładałam ją do łóżeczka żeby miał przytulniej, jak miał kolki to podkładałam sobie pod głowę i brałam małego na pierś i tak razem zasypialiśmy. To przydatna rzecz, która ma szereg zastosowań – dodaje Kinga.

Carriwell

Dobre poduszki umożliwiają dowolne modyfikowanie swoim rozmiarem i kształtem. Dzięki temu przyszła mama może przybrać komfortową pozycję podczas snu, która wraz z powiększającym się brzuszkiem staje się coraz trudniejsza do uzyskania.

Na co zwracać uwagę przy zakupie odpowiedniej poduszki? Po pierwsze warto zaopatrzyć się w model, który dzięki swojej wielofunkcyjność pozwoli na długie i różne wykorzystanie – do karmienia, spania, relaksu i zabawy. W trakcie karmienia musi zapewniać wygodną pozycję mamie i maluszkowi, innym razem służyć jako podpórka dla pleców lub nóg, a z czasem pomagać bobasowi w pierwszych próbach siadania i pełnić rolę bezpiecznego legowiska. Równie istotna jest jakość wykonania i zastosowane materiały, między innymi do wypełnienia wnętrza poduszki.

Niektóre poduszki dla niemowląt– takie jak uniwersalna poduszka do karmienia firmy Womar – wykorzystują naturalne i ekologiczne wypełnienie z łuski orkiszowej. Dzięki temu mamie i dziecku towarzyszy delikatny, przyjemny zapach świeżego zboża, który działa uspokajająco i odprężająco. Co niezwykle istotne – łuska orkiszowa nie powoduje alergii, nie wchłania kurzu i wilgoci.  Taki model spełnia również swoją wielofunkcyjną rolę. Umożliwia swobodne karmienie i wygodną pozycję mamy i dziecka w czasie wypoczynku. Odciąża przy tym mięśnie pleców, karku i pozwala przybrać dowolną formę w wielu sytuacjach związanych codzienną opieką nad dzieckiem.

Poduszka na początku zdecydowanie ułatwia karmienie kiedy oboje uczymy się wspólnych „posiłków”. Odkryłam też inną przydatną funkcję, pozwala nieco odsunąć dziecko od siebie i nie ma takich problemów z poceniem, co jest istotne przy mojej córci, która wiecznie ma potówki – mówi Aneta, mama 4 miesięcznej Zuzi.

Dziecko od razu po urodzeniu rozpoznaje swoją mamę po zapachu. To on pozwala położonemu na brzuchu mamy maluszkowi szybko odnaleźć pierś, by móc ją ssać. Bywa, że niemowlak potrafi odmówić ssania piersi w chwili gdy zapach mamy, na przykład w skutek użycia perfum, różni się od tego, który jest mu znajomy.  Bobas może poczuć się zdezorientowany, dlatego warto jeszcze przed porodem poprzytulać się do poduszki, by nasiąknęła zapachem mamy. W połączeniu z kojącym zapachem świeżego zboża własna poduszka zapewni spokój, wygodę i stanie się przydatnym pomocnikiem podczas karmienia, odpoczynku i zabawy mamy i dziecka.

Poduszki stabilizacyjne posiada w swojej ofercie sklep www.babymama.pl