1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zdrowie
  6. »
  7. Jak czyścić butelki?

Jak czyścić butelki?

Karmisz malucha butelką? Powinnaś więc wiedzieć, jak właściwie dbać o ich czystość. Nieodpowiednia sterylizacja smoczków, butelek i pozostałych akcesoriów może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

Po co?

Zastanawiasz się, po co sterylizować butelki? Odpowiedź jest prosta – po to, aby uchronić brzdąca przed problemami ze zdrowiem i nie narażać rozwijającej się odporności malucha na kontakt z drobnoustrojami. Te mogą czaić się wszędzie i mogą powodować u niemowlęcia m.in. problemy z brzuszkiem, biegunkę, zapalenie jamy ustnej, pleśniawki. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby przed podaniem dziecku butli z koleją porcją jedzenia, odpowiednio ją przygotować.

Jak długo?

Lekarze zalecają, aby sterylizować butelki przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Potem można je już tylko wyparzać. Całkowita rezygnacja ze sterylizacji może mieć miejsce dopiero po 1. urodzinach pociechy.

Jak sterylizować?

Jest przynajmniej kilka sposobów sterylizacji butelek. Najstarszy z nich to gotowanie. Wystarczy umyte wcześniej akcesoria ( butelka, nakrętka, smoczek) wrzucić do wrzącej się wody i gotować je przez około 5-10 minut. Najwygodniej jest jednak korzystać ze sterylizatora (np. ze sterylizatora parowego B-Well Medela ze sklepu www.babymama.pl). Wystarczy włożyć do niego butelkę i smoczek, odczekać kilka minut i gotowe. Dobrym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są także butelki samosterylizujące.

Sterylizacja jest potrzebna. To ona pozwala uniknąć problemów zdrowotnych i chroni dziecko m.in. przed zatruciem pokarmowym. I chociaż sterylizacja smoczków i butelek to podstawa zdrowego karmienia, pamiętaj także o zachowaniu podstawowych zasad higieny i dokładnym myciu rąk.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments