Wiadomość o ciąży może wywoływać różne emocje, ale jedno jest pewne wywraca nasze życie „do góry nogami”. Zmieniają się priorytety i podejście do własnego zdrowia.  Witamina C w ciąży jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu ciężarnej.

fotokarty

Witamina C w ciąży – przykazania dla ciężarnej

Żeby móc w pełni cieszyć się z uroków macierzyństwa i urodzić zdrowe maleństwo należy: zdrowo się odżywiać, unikać stresów, regularnie odwiedzać lekarza ginekologa, systematyczne się badać oraz stosować szeroko pojętą profilaktykę.

Szerokie zastosowanie witaminy C w ciąży

Szczególnie groźne w czasie ciąży mogą być nawet łagodne infekcje pochwy, które często przebiegając bezobjawowo u kobiet w ciąży związane są z podwyższonym ryzykiem przedwczesnego porodu (tj. do 37 tygodnia ciąży).

Carriwell

W Europie ginekolodzy stosują witaminę C w postaci tabletek dopochwowych w wielu sytuacjach np.:

  • po kuracjach antybiotykowych,
  • w trakcie stosowania leków antykoncepcyjnych,
  • podczas ciąży.

Jej pozytywny wpływ na ekosystem układu moczowo-płciowego został potwierdzony badaniami klinicznymi.

Substancja życia

Witamina C (kwas askorbowy) pełni kluczową rolę w ponad 300 procesach zachodzących w ludzkim organizmie. W związku z tym można ją nazwać witaminą życia. Witamina C między innymi aktywizuje system immunologiczny, czyli pobudza wzrost i sprawność komórek odpornościowych. Dlatego jej niedobory mogą znacznie osłabić nasz organizm. Jej działanie jest nieocenione, gdyż w trakcie infekcji jest typowym przeciwutleniaczem redukującym ilość wolnych rodników tlenowych, które mają destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie każdej komórki naszego ciała.

Witamina C w ciąży – warto zastosować w ciąży

Dopochwowe podanie kwasu askorbowego nie tylko zapobiega stanom zapalnym, ale ma również pozytywny wpływ w zapobieganiu przedwczesnemu pęknięciu błon płodowych. Jest to możliwe dzięki korzystnemu wpływowi witaminy C na strukturę kolagenu błon płodowych.

Szczególnie okres zimy to czas wzmożonej częstości zachorowań na grypę czy inne infekcje wirusowe, których powikłania wymagają zastosowania antybiotyków. Niestety antybiotyki wyjaławiają organizm, co może skutkować naruszeniem prawidłowej flory bakteryjnej w pochwie, a tym samym prowadzić do infekcji dróg rodnych chorobotwórczymi mikroorganizmami. W tym przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie tabletek dopochwowych Feminella Vagi C – pomagających w odbudowie ekosystemu pochwy.