Kącik, przeznaczony dla nowego członka rodziny powinien być nie tylko bezpieczny i funkcjonalny, ale także estetyczny! Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych i oryginalnych dekoracji, przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych.

Większość przyszłych mam urządza pokój dla dziecka, poddając się charakterystycznemu dla ostatnich tygodni ciąży syndromowi wicia gniazda. Uzdolnione plastycznie mamy same chętnie malują na ścianach kolorowe wzory czy postacie z bajek.

Powszechnie dostępne są również szablony o różnych wielkościach i kształtach, dzięki którym namalowanie wzorów staje się bardzo łatwe. Należy przy tym pamiętać, żeby używać jedynie nietoksycznych farb z europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa, a po malowaniu, przez kilka dni dobrze wietrzyć pokój.

Jednokolorowe monotonne ściany, a także meble możemy również w łatwy i szybki sposób odmienić za pomocą specjalnych naklejek w pięknych kolorach. Naklejki dostępne są pojedynczo lub w grupach tematycznych, np. łączka, księżniczki, krecik i przyjaciele, samochody i wiele innych.

Naklejki są świetnym pomysłem – mówi Anna, mama 8-miesięcznej Natalki – Córka od początku śpi w naszej sypialni, ale nie chcieliśmy drastycznie zmieniać jej wystroju. Na ścianie przy łóżeczku przykleiłam więc kilka naklejek z uśmiechniętymi kwiatkami. Natalka je uwielbia. Często śmieje się do nich radośnie. – dodaje.

Do łask wracają również fototapety, choć dzięki rozwojowi techniki i fotografii wyglądają już zupełnie inaczej, niż znane wszystkim widoki egzotycznych plaż z palmami, czy górskich potoków. W programie graficznym możemy stworzyć swoje własne wzory albo zabawnie pokolorować zdjęcia, a następnie wydrukować w punkcie fotograficznym na papierze samoprzylepnym i udekorować nimi ścianę lub mebelki dziecka.

Ładnie wyglądają też tradycyjne zdjęcia lub obrazki w kolorowych ramkach, które możemy przywiesić nad łóżeczkiem. Dobrze jest je zmieniać co jakiś czas, tak by dostarczyć dziecku nowych bodźców.

Oryginalnym pomysłem są napisy układane z kolorowych, drewnianych literek na wstążkach. Dostałam takie literki przy okazji przyjęcia baby shower – wspomina Agata, mama 4-miesięcznego Jasia.  – Oczywiście wszystkie przyjaciółki wiedziały jakie wybraliśmy imię dla dziecka. Znaliśmy też jego płeć. Choć słyszałam o przypadkach, kiedy lekarz się pomylił. U nas jednak nie było takiej niespodzianki – śmieje się Agata.

Bardzo ładną pamiątką będzie z pewnością makatka z imieniem dziecka, własnoręcznie wyhaftowana przez mamę. Zapracowanym polecamy również monogramy z imieniem i datą urodzin lub obrazki ze znakami zodiaku, na których można umieścić imię i datę urodzenia dziecka. Jest to również ciekawy pomysł na prezent!
Wyjątkową pamiątką dla całej rodziny będzie również ramka ze zdjęciem i odbiciem małej rączki lub stópki. Po latach każde dziecko ze zdziwieniem będzie porównywać swoją rękę z maleńkim odbiciem.

Literki, obrazki z monogramem, odciski, czy zdjęcia nie tylko zdobią pokoik czy kącik malucha, zwracając jego uwagę pięknymi barwami i ciekawymi kształtami. Przede wszystkim są niezwykłą pamiątką, która może ozdobić nie tylko pokój niemowlęcia, ale z pewnością spodoba się zarówno przedszkolakowi, jak i nastolatkowi, który z sentymentem będzie je oglądał.

Dekoracyjne literki do pokoju dziecka oferuje sklep internetowy: www.babymama.pl

literki_Peticado_8  literki_Peticado_9 literki_Peticado_8 literki_Peticado_7 literki_Peticado_6 literki_Peticado_5 literki_Peticado_4 literki_Peticado_3 literki_Peticado_2 literki_Peticado_1