Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami i jeżeli mamy w naszej rodzinie dzieci, nie unikniemy zakupów w sklepie zabawkami. Często jest tak, że to dzieci same wybierają to, co chcą dostać od Zajączka, a rodzice, chcąc sprawić im przyjemność, dokonują zakupów w ciemno, nie do końca wiedząc, co dany przedmiot wniesie do życia ich dziecka. Dziś mamy dla was krótki poradnik mówiący o tym, na co zwracać uwagę, wybierając najlepszą możliwą zabawkę dla naszego dziecka, by prezent je ucieszył.

fotokarty

Przede wszystkim pamiętajmy, że to my – rodzice – dokonujemy ostatecznego wyboru. Mimo tego, że w sklepach znajdziemy dużo ciekawych i technologicznie rozwiniętych propozycji, nadal najlepiej sprawdzają się zabawki proste. Pomagają one w rozwoju naszego dziecka, a zwłaszcza jego wyobraźni, gdy będzie musiało szukać coraz to nowszych możliwości do wykorzystania jej w niecodzienny sposób.

Wiek to pomoc, nie reguła

Nie powinniśmy się sztywno trzymać informacji dotyczących tego, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest dana zabawka. Jedyny okres, kiedy są one dla nas wybitnie pomocne, to ten od niemowlęctwa do około trzeciego roku życia. Małe elementy mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego dziecka i powinniśmy ich wtedy unikać. Z czasem zrozumiemy, że to my, rodzice, znamy swojego malucha najlepiej. Gdy na opakowaniu zobaczymy na przykład oznaczenie „poniżej 3 lat”, niekoniecznie musi to oznaczać, że naszego dziecka nie stać na więcej. Natomiast gdy znajdziemy coś bardziej skomplikowanego, teoretycznie przystosowanego dla tego wieku, niekoniecznie sprawdzi się, kiedy to nasz syn lub córka będzie się tym bawić. Dla chłopców wspaniałym prezentem będą zabawkowe samochody.

Bezpieczna zabawa

Wspomnieliśmy już o kwestii bezpieczeństwa. Większość zabawek jest zmuszona przejść rygorystyczne testy, które mają poświadczyć o tym, że dany przedmiot nie wyrządzi dziecku żadnej krzywdy. Najczęstszym oznaczeniem, jakie spotkamy, jest na pewno znane Wam „CE”. Wskazuje ono na to, że przy jej produkcji stosowane były wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Ten znaczek musi być umieszczony na zabawce, jak i opakowaniu. Gdy go zobaczymy, możemy być pewni, że nie trafiła ona do tego sklepu z nieznanego źródła i została stworzona z dobrych jakościowo materiałów. Dla dziewczynek świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju lalki.

Carriwell

Czas goni

Kupno świątecznego prezentu może być często kłopotliwe. Nie powinniśmy dać się zwariować i dokonywać odpowiedzialnych rozważnych zakupów. Łącząc rozsądek ze znajomością tego, co lubi nasze dziecko, na pewno będziemy w stanie dobrać coś, co będzie zgodne z jego zainteresowaniami i pasjami. Czasu mamy coraz mniej, święta Wielkanocne przecież już tuż, tuż! Każdy brzdąc czeka na Zajączka z upominkami. Może to dziś zrobisz prezentowe zakupy zabawkowe?

Sprawdź co ma do zaoferowania sklep z zabawkami Hey&Play!