1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Walizka dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

Walizka dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

walizka dla dziecka

Każda podróż dziecka, mniejsza czy większa, samodzielna, czy z rodzicami wymaga zabrania ze sobą odpowiedniego bagażu. Znaczenie ma też rodzaj wyjazdu – wakacje, szkolny wyjazd czy letnia kolonia – każdy z nich charakteryzuje się czymś innym i generuje indywidualne potrzeby. Jedno jest pewne – dziecko w czasie podróży musi czuć się wygodnie, a co najważniejsze – bezpiecznie. Zabrany ze sobą bagaż nie powinien go obciążać, a jego przenoszenie stresować. Jak wybrać odpowiednią walizkę dla dziecka? A może lepiej zdecydować się na plecak dziecięcy?

Walizka dziecięca – kiedy się przyda?

Dziecko powinno mieć swoją własną walizkę, od momentu, w którym będzie mogło samodzielnie i odpowiednio z niej korzystać. Zakup pierwszej walizki przypada więc na wiek starszego przedszkolaka lub pierwszoklasisty. Właśnie wtedy dziecko zaczyna nabierać cech, które sprawią, że jest on w stanie rozsądnie i prawidłowo poruszać się razem z bagażem.  Decyzja o zaopatrzeniu malucha w oddzielną walizkę jest doskonałą metodą na naukę organizacji i samodzielności. Warto więc kupić, nawet jeśli w walizce rodzica znajdzie się wystarczająco miejsca na rzeczy pociechy. Samodzielne pakowanie i dbanie o swój bagaż jest dla malucha nie tylko lekcją, ale również świetną formą zabawy.

Źródło: https://www.mojawalizka.pl/product-pol-25672-Walizka-kabinowa-American-Tourister-Wavebreaker-Disney-55-cm.htmlwalizka dla dziecka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki dla dziecka?

Głównym czynnikiem, na który rodzic powinien zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo i komfort dziecka. Walizka dla dziecka powinna być wykonana z solidnych, wytrzymałych materiałów. To sprawi, że będzie mu służyć przez co najmniej kilka lat. Drugą ważną kwestią jest zdrowie dziecka, a szczególnie jego kręgosłup. Najlepsza będzie walizka lekka i łatwa w prowadzeniu. Jej użytkowanie nie powinno sprawiać dziecku większego problemu ani przeciążać jego kręgosłupa. Dla dziecka dobrym wyborem będą walizki, które posiadają cztery kółka. Warto zwrócić również uwagę na kolor lub wzór walizki. Najważniejsze, aby podobała się dziecku. Dzisiaj na rynku dostępnych jest tysiące opcji, od walizek z postaciami z bajek do walizek w ulubione zwierzątka.

Plecak dziecięcy to też dobry wybór

Duża część rodziców decyduje się na wybór plecaka zamiast walizki czy torby dla dziecka. To dobry, praktyczny i wygodny bagaż. Dużą rolę pełni tutaj funkcjonalność, ponieważ noszenie plecaka na plecach z miejsca na miejsce wydaje się najwygodniejszą opcją w kontraście z ciągnięciem walizki. Jednak jest to rozwiązanie na krótki wyjazd, ponieważ nie pomieści on tak wielu rzeczy, jak pakowna walizka. Chcąc kształtować samodzielność dziecka już na wczesnym etapie, zaopatrzenie go we własny plecak, do którego spakujemy część rzeczy, przy czym resztę zmieścimy w innej walizce jest również dobrym pomysłem. Plecak powinien być wykonany z lekkich materiałów, zaopatrzony w wygodne paski i poręczny uchwyt. Warto zdecydować się na opcję z kółkami.

Artykuł sponsorowany

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments