Czy klocki sprawdzą się jako prezent dla dojrzałych osób?

Klocki LEGO, niepozorne klocki-cegiełki, które są z nami od prawie osiemdziesięciu lat. Kto o nich nie słyszał? Kto nie miał okazji się nimi bawić? Magia klocków o charakterystycznym kształcie kryje się w specjalnym systemie opracowanym przez rodzinę Christiansen, której zawdzięczamy dziś jedną z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych zabawek na świecie. A właśnie, czy na pewno jest to tylko zabawka zarezerwowana na wyłączność dla najmłodszych? Czy zestaw LEGO nada się też jako prezent dla dorosłego?

Sentyment do LEGO

Zanim odpowiemy sobie na kluczowe pytanie, czy klocki Lego sprawdzą się w roli prezentu dla osób dojrzałych, musimy uświadomić sobie, że na tych klockach wychowały się pokolenia. Idea powstania klocków LEGO i, co za tym idzie, ich sukcesu, wiąże się z chęcią dania dzieciom tego, co najlepsze. Ponieważ klocki są obecne w życiu dziecka od początku, nic dziwnego, że te same dzieci w życiu dorosłym darzą LEGO ogromnym sentymentem. Tym bardziej że w gruncie rzeczy kultowy klocek się nie zmienia. Firma wypuszcza na rynek coraz to nowe zestawy, lecz system scalania pojedynczych klocków od wielu dekad pozostaje taki sam. Na przykład osoby, których dzieciństwo z LEGO przypadło na lata 90., biorąc do rąk klocek wyprodukowany niemal trzydzieści lat później, mogą śmiało powiedzieć, że nic się nie zmieniło, bo to wciąż ten sam projekt. Wydaje się, że dorośli ludzie lubią mieć do czego wracać; lubią wiedzieć, że pewne rzeczy są stałe i nie zmieniają się z biegiem lat. Z tego powodu klocki-cegiełki mogą przypaść do gustu również im. Jednak czy tylko sentyment sprawia, że LEGO to dobry pomysł na prezent dla dorosłego?

Zobacz:  Klocki nie tylko dla chłopców! Najciekawsze zestawy dla dziewczynek

Zalety układania klocków LEGO w życiu dorosłego

Zacznijmy od tego, że długie godziny spędzone na układaniu klocków pozwalają się odstresować, a jak dobrze wiemy, przeciętny dorosły raczej nie powinien narzekać na brak stresu. Układanie LEGO rozwija szereg umiejętności. Na pewno jedną z nich jest kreatywność. Ponadto ćwiczą spostrzegawczość i są pomocne przy szkoleniu się w cierpliwości. Co jeszcze? Budowanie – czy to z instrukcją, czy samodzielnie – jest procesem wymagającym myślenia. Jego rezultatem są piękne, niekiedy bardzo skomplikowane budowle, których widok zwyczajnie może napawać dumą. Zamiast trwonić czas na przeglądaniu newsów, zyskujemy satysfakcję, że włożyliśmy niemałe zaangażowanie w postawienie sięgających sufitu wielopiętrowych budowli. Tymi klockami można bawić się samodzielnie, lecz jeszcze większą frajdę powinna sprawić zabawa z innymi. Oryginalnym pomysłem byłoby zaprosić znajomych na wspólne układanie LEGO – urządzanie zawodów w to, kto w najkrótszym czasie ułoży ciekawszy projekt, powinno ciekawie umilić nadchodzące zimowe wieczory. Z punktu widzenia seniorów klocki mają ciekawą zaletę: biorąc do ręki niewielkie klocki, przyczepiając je i odpinając, wykonujemy bardzo precyzyjne ruchy, które mogą być świetnym treningiem rąk i palców.

Zestawy LEGO dla dorosłych

W dużej mierze LEGO są zabawkami tematycznymi. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś nie przepada za klockami, ale jest fanem konkretnych filmów czy gier, z pewnością zawiesi oko na półce prezentującej budowle, pojazdy i postaci z kultowych serii. Niech na pierwszy ogień pójdą filmy. Fani kina superbohaterskiego powinni być zadowoleni, widząc Supermana, Kapitana Amerykę, Batmana i Jokera czekających w pudełku LEGO. Jeśli jednak znamy kogoś, kto szczególnym sentymentem darzy animacje ze studia Disneya, dlaczego by nie podarować mu lub jej zestawu z kultowymi postaciami takimi jak Myszka Miki lub Kaczor Donald? Jednak dorośli to nie tylko fani popularnych serii; to też osoby zainteresowane światową sztuką, kulturą i architekturą. Z myślą o nich warto przyjrzeć się zestawom składającym się niekiedy z paru tysięcy elementów. Bogactwo szczegółów czyni atrakcyjnymi zestawy, takie jak LEGO Art czy LEGO Architecture. Jeśli w życiu osoby dojrzałej szczególne miejsce odgrywa sztuka lub podróże, zestawy klocków pozwalające postawić sobie w mieszkaniu miniaturowego kawałka Paryża albo Piramidy Cheopsa mogą być naprawdę oryginalnym prezentem.

Zobacz:  Dla każdego coś miłego, czyli klocki dobre dla wszystkich

Artykuł sponsorowany

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments