Czy wiesz, w czym tkwi sekret klocków LEGO?

Czy wiesz, w czym tkwi sekret klocków LEGO?

Podbiły serca dzieci na całym świecie. Wystawy budowli z klocków Lego przyciągają tłumy. Co tak magicznego jest w tych, wydawałoby się, niepozornych plastikowych zabawkach? Przedstawiamy trzy typy zestawów Lego – dla małych, średnich i dużych legomaniaków.

fotokarty

Lego Duplo

Klocki stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, rekomendowane dla maluchów poniżej trzeciego roku życia. Spełniają rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa. Nie znajdziemy tu ostrych, kaleczących krawędzi, drobnych ruchomych elementów. Nie ma ryzyka, że dziecko włoży klocek do buzi, bo jest on zbyt duży. Nie ma też możliwości oderwania fragmentu zabawki.

Lego Duplo poza gigantycznym rozmiarem nie różnią się od tradycyjnych klocków Lego. Zbudujemy z nich wszystko, co tylko dziecko sobie wymarzy. Różne rozmiary, półokrągłe zakończenia, rysunki na ściankach – to wszystko sprawia, że dzieci chętnie sięgają po Duplo. Oczywiście, zanim maluch nauczy się łączyć elementy i tworzyć pionowe budowle, będzie wykorzystywał je w inny sposób. Duże klocki to doskonały materiał do ćwiczenia umiejętności układania przedmiotów w długim rzędzie, segregowania według kształtów i kolorów, przenoszenia z miejsca na miejsce, wkładania do kontenerka i wyjmowania z niego, podnoszenia, rzucania, podawania, przyjmowania od osoby dorosłej. Te wydawałoby się błahe umiejętności to wstęp do prawdziwej zabawy klockami, kiedy to kilkulatek buduje pierwszą własną wieżę. Po czym, w większości „przypadków”, własnoręcznie ją burzy.

Lego Friends

Zestawy Lego Friends powstały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są kolorowe, przyjazne dla oczu i małych rączek. Zachęcają do budowania, treningu manipulowania palcami przy składaniu małych elementów. Często zestawy Lego Friends są pierwszymi zabawkami, które dziecko musi złożyć samodzielnie według instrukcji. Liczba elementów zależy od wybranego zestawu. Te mniejsze będą idealne dla cztero i pięciolatków, które dopiero uczą się budować z klocków określone przedmioty. Większe zestawy to dobry wybór dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które nie będą miały problemu z ze złożeniem kilkuset elementów.

Co znajdziemy w zestawach Lego Friends? Dziewczynki z chęcią zbudują kucyki Pony, Elsę i Olafa, chłopcy sięgną po bohaterów serialu Auta, filmu Star Wars. To tylko przykładowe wersje zestawów. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy ich dużo więcej.

Lego Technics

Zabawki z tej serii teoretycznie przeznaczone są dla dzieci do lat 16, ale bardziej na miejscu byłoby powiedzieć, że nadają się dla osób do lat 116 i więcej. Bo jeśli ktoś raz został fanem Lego, będzie nim do końca życia. Lego Technics to zaawansowane konstrukcje dla cierpliwych. O ile użytkownicy Lego Friends zadowolą się po prostu samochodem, to fani Lego Technics mają zdecydowanie wyższe wymagania. Tu nie buduje się po prostu samochodu. Tu buduje się miniatury prawdziwych aut. Na przykład fani mercedesa bez trudu stworzą kolekcję miniaturowych modeli tej marki. I będą to miniatury wiernie oddające rzeczywistość. Dokładny kształt nadwozia, podwozia, świateł, układ tablicy rozdzielczej, drążek do zmiany biegów, a nawet miniaturowy silnik, chłodnica, akumulator. Lego Technics to nie tylko samochody. Istotą tej kolekcji jest tworzenie miniaturowych dzieł pojazdów istniejących w rzeczywistości. Samochody, dźwigi, czołgi, a nawet łaziki marsjańskie. I to nadal nie wszystko, czym zachwyca Lego Technics. Bo czy może być coś bardziej fantastycznego niż zdalne sterowanie własnoręcznie zbudowanym pojazdem? Z Lego Technics to możliwe!

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments