Narodziny dziecka – tradycyjne formy świętowania i przesądy a baby shower

Coraz częściej można spotkać się z organizowaniem uroczystości okolicznościowej o umownej nazwie baby shower. Zapytacie, jaki to rodzaj uroczystości?

Czy słyszeliście o baby shower?

Najprościej mówiąc, chodzi o uczczenie narodzin dziecka i przyjęcie go w najmilszy sposób, jaki tylko można sobie wyobrazić. Idealne dekoracje na Baby shower to miniaturowe lalki, samochody czy buciki. Przebieg takiej uroczystości-spotkania ma zawsze wyjątkowy charakter i wiąże się z przynoszeniem prezentów dla niemowląt. Każdy, kto kiedykolwiek spodziewał się potomka, wie, jak dużo rzeczy trzeba kupić dla oczekiwanego maleństwa. Jedna koszulka? Niewyobrażalne. Jedno ulanie po karmieniu i już nie mielibyśmy w co przebrać dziecka. Sami widzicie, że wyprawka dla niemowlaka to niekończące się liczby. Bluzek, śpioszków, body, koszulek, śliniaczków, buteleczek, smoczków i wielu innych drobiazgów przyszła mama potrzebuje naprawę dużo.

Wspomnień czar? O ironio!

Cieszmy się, że mamy XXI wiek. Te kobiety, które rodziły w latach 70., a szczególnie 80. ubiegłego stulecia, doskonale pamiętają, że kupienie wyprawki dla noworodka nie było wcale łatwe. A te kolory, wzory, fasony – nikt dziś nie ubrałby dziecka w coś takiego. Nie dość, że było nieładne, to jeszcze po prostu bardzo niewygodne i często prowadziło do przegrzania malucha, a przecież nie każdy miał rodzinę za granicą. Ale dość tej niemiłej dygresji.

Jakie przeżycia wiążą się z baby shower?

To proste i oczywiste. Zapraszamy przyjaciółki i bliskie znajome. Zdarza się niekiedy, że na przykład współpracownicy (szczególnie, gdy są to młode, otwarte na nowe trendy osoby) z własnej inicjatywy proponują urządzenie baby shower. To bardzo miłe i przyjemne dla przyszłej mamy. Na pewno świadczy o tym, że ona sama jest lubiana, więc ma okazję ku temu, żeby przekonać się, jak życzliwi otaczają ją ludzie.

Zobacz:  Najlepsze życzenia na narodziny dziecka

Przyznajcie, że jest to powód do radości. Nie jedyny zresztą. Każda zaproszona osoba przynosi jakiś upominek dla dziecka. Oglądanie prezentów to po prostu okrzyki zachwytu. Nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady, bo cokolwiek zobaczymy, to wszystko jest teraz kolorowe, piękne i takie malutkie, toteż już pierwsze wrażenie wywołuje u wszystkich kobiet rozczulenie. Jedne z nich są matkami, inne dopiero będą, więc doznania mają dwutorowy wydźwięk – albo są retrospekcją, albo introspekcją. W każdym z tych przypadków to po prostu wspaniałe doznanie.

Dekoracja na baby shower i chrzest

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nowoczesne trendy połączyć z tradycyjnym obrzędem, czyli chrzcinami. Dekoracja stołu na chrzest to specjalne bukieciki kwiatowe, serwetki czy fantazyjne słomki lub świece. Któż by patrzył na przesądy, że nie wolno niczego kupować wcześniej? Zdecydowanie lepiej jest być przygotowanym i zapobiegliwym.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments