Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym czujnie obserwują dorosłych i naśladują ich w codziennych zabawach, odgrywając rolę mamy lub taty. Dzieci, których rodzice spędzają czas w kuchni podczas przyrządzania posiłków, w swoich samodzielnych lub grupowych zabawach także często gotują, podają obiad i herbatę misiom, bawią się w dom. Kuchnia dla dziecka to jedna z tych zabawek, które nie nudzą się, dają wiele radości i pozwalają na wszechstronny rozwój.

Zalety kuchenek dla dzieci

Chociaż kuchnia do zabawy jest zabawką dużą, to warto ustawić ją w pokoju dziecka. Jeśli będzie solidna, ze sporą ilością dodatków w postaci garnuszków, miseczek i sztućców, to nie znudzi się nawet przez kilka lat. Dzieci, które posiadają własną kuchnię, urządzają przyjęcia, bawią się w restaurację, świetnie dzielą role między większą liczbę uczestników zabawy. Łatwo dzieciom urozmaicić zajęcia przy zabawkowej kuchni, jeśli mają one do dyspozycji plastikowe lub pluszowe owoce, warzywa, różne garnki, zestawy do “pieczenia” ciastek i serwowania popołudniowej kawy. Niektóre są już w zestawie kuchennym albo można je dokupić za niewielkie pieniądze. Można także dziecku podarować słoiczki, pudełka i drewniane łyżki, których nie używa się już w  kuchni.

akcesoria dla mam

 

Podczas zabawy w kuchni dziecko nie tylko uczy się współpracy z rodzeństwem lub przyjaciółmi, ale także poznaje kolory, kształty, nazwy kuchennych przedmiotów, posiłków i produktów do ich przyrządzania, a także opanowuje podstawy liczenia. Bawiąc się razem z dziećmi, można też zwrócić ich uwagę na to, by wybierały do jedzenia produkty zdrowe. To forma uświadamiania dzieci i przekazywania wiedzy o zdrowym żywieniu.

Drewniana kuchenka dla dzieci

Podczas wyboru kuchni dla dziecka, warto zwrócić uwagę na estetykę zabawki. Będzie ona stała przez nawet kilka lat w dziecięcym pokoju. Pastelowe kolory, wysokiej jakości materiały użyte do jej stworzenia powinny być jednym z kryteriów wyboru zabawki. Będzie ona nie tylko trwała i piękna, ale także uniwersalna, idealna jako zabawka dla chłopca i dziewczynki. Niezwykle estetyczne kuchnie z drewna produkuje znana szwedzka marka Jabadabado, której produkty kupić można w sklepie internetowym www.trendysmyk.pl/31-kuchnie-dla-dzieci

Kuchnie oraz inne zabawki kuchenne dla dzieci tej marki są ciekawie wyposażone: mają między innymi łyżki i naczynia. Kuchnia Jabadabado jest stabilna i bezpieczna, zwłaszcza dlatego, że nie jest wykonana ze sztucznego tworzywa, ale właśnie z drewna, produktu naturalnego, ciepłego w dotyku, znakomicie wykończonego, bardzo odpornego na uderzenia. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w przypadku kuchni Jabadabado estetyka idzie w parze z trwałością.

Kuchnia dla chłopca czy dla dziewczynki?

Utrzymana w stonowanych kolorach kuchnia drewniana świetnie sprawdzi się jako prezent dla chłopca lub dla dziewczynki, a także jako wyposażenie pokoju dla rodzeństwa. W każdym dziecku rozbudzi chęci do pomagania w prawdziwej kuchni, przybliży zasady przygotowywania zdrowych posiłków i umożliwi wielogodzinną zabawę w szefów kuchni.

akcesoria dla mam