Małgosia Kosik i DJ MIKI

„DJ MIKI GRA” to jej najmłodsze dziecko… muzyczne! I odsłona kolejnego z jej talentów. O tym, jak się tworzy dla dzieci i za co najmłodsi kochają DJ’a MIKI’ego opowiada pomysłodawczyni i współautorka projektu – aktorka piosenkarka i prezenterka Małgosia Kosik. Z Małgosią Kosik rozmawia Ania Hacuś-Krawczyk.

Baby- shower: Pani Małgosiu, zaskoczyła Pani fanów swoim najnowszym projektem muzycznym. Może nam Pani opowiedzieć o płycie „DJ Miki GRA”?

Małgorzata Kosik:
Pomysł na płytę narodził się w 2008 roku. Hitem list przebojów była  Holly Dolly (bawiła mnie do łez). Wiele lat temu nagrywałam piosenki dziecięce, byłam wtedy nastolatką, śpiewałam w audycji radiowej Radio Dzieciom i na festiwalach dziecięcych. Sentyment do dziecięcych piosenek pozostał. Poprosiłam  kolegę kompozytora Marcina Nierubca czy mógłby napisać dla mnie kilka piosenek dziecięcych …i napisał. Są rytmiczne i wpadające w ucho. Pierwsza piosenka Dubi Dubi Dam to opowieść o szczęśliwym koniu roztańczonym rozśpiewanym. Płyta jest kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, chociaż na koncertach bawią się nie tylko najmłodsi. Na początku chciałam stworzyć telewizyjną listę przebojów dla maluchów i prowadzącego program dla dzieci  Dj –a. Chciałam stworzyć postać, która będzie bawić dzieci w smutne pochmurne dni. Marzą mi się teledyski do całej płyty, żeby w przyszłości wydać DVD dla maluchów (bo wiem jak ciężko jeździ się z  małymi dziećmi trasy samochodem).

Baby-shower: Dzieci są bardzo wymagającą grupą odbiorców. Jak się tworzy z myślą o najmłodszych?

Małgorzata Kosik: Trzeba wrócić myślami do dzieciństwa i przypomnieć sobie co nas bawiło, śmieszyło, kim chcieliśmy być w dzieciństwie. Postawiłam na proste teksty, melodyjność piosenek (jak piosenki Natalii Kukulskiej  czy Pana Tik- Taka), proste refreny i pozytywny przekaz.

gosia kosik 2

Baby-shower: Wiemy, że płyta podbiła serca dzieciaków , a przeboje DJ’a Miki’ego podbijają dziecięce imprezy. Za co maluchy kochają najbardziej DJ-a
Miki’ego?

Zobacz:  Wywiad Baby-Shower.pl z Anną Wyszkoni

Małgorzata Kosik:  Kochają go za całokształt! Dj Miki jest wysportowany, zabawny, śmiesznie tańczy i kocha śpiewać i prowadzić konkursy dla dzieci …

Baby-shower: A jak płytę „DJ Miki gra” ocenia najważniejsza z recenzentek- Pani córeczka Natalka?

Małgorzata Kosik: Natalia zaczyna dzień od płyty Dj MIKI GRA i na niej kończy..wstaje i mówi la la la (czyli chce żeby jej puścić płytę i razem z DJ MIKIM śpiewać jej piosenki…). Odkąd nauczyła się sama włączać i przełączać piosenki, płyta leci cały czas. Jej zdecydowanie ulubioną piosenką jest Pongo Pongo.

Baby-shower:
Serdecznie dziękujemy za rozmowę.

gosia kosik 1

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments