Katar w ciąży- jak leczyć?

Tegoroczna zima sprzyja szerzeniu się infekcji dróg oddechowych. Ostry nieżyt nosa wywołany przez wirusy to jedna z najczęstszych przypadłości sezonu jesienno- zimowego i jeden z pierwszych symptomów przeziębienia. Jak sobie z nim radzić w czasie ciąży?

Nie lekceważ
Zdarza ci się lekceważyć katar? To błąd. Gdy ostry nieżyt nosa jest źle leczony lub nieleczony w ogóle, konsekwencje mogą być naprawdę przykre i mogą powodować poważne problemy ze zdrowiem, m.in. infekcje gardła, krtani, oskrzeli, a nawet płuc. Aby tego uniknąć, warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i uważnie słuchać jego porad i zaleceń. Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi rodzinnemu o tym, że jesteś w ciąży, zwłaszcza wtedy, gdy brzuszek jeszcze nie jest widoczny.

Pierwsza pomoc
Zanim trafisz do gabinetu, możesz sobie pomóc, stosując sprawdzone, bezpieczne, domowe sposoby. Jakie?
1.    Stosuj witaminę C w naturalnej postaci. Cytryny, pomarańcze, mandarynki, sok z kiszonej Kaputy- oto Twoi sprzymierzeńcy.
2.    Dbaj o higienę nosa i zakraplaj go solą fizjologiczną lub roztworem soli morskiej.
3.    Inhaluj. Woda z solą lub woda z olejkiem miętowym lub eukaliptusowym przyniesie prawdziwą ulgę i ułatwi oddychanie.

Ważne!
Nigdy nie stosuj żadnych lekarstw na własną rękę. Dobrze znane ci syropy, tabletki i witaminy, które zwykle raz dwa stawiały na nogi, mogą być szkodliwe dla rozwijającego się w Tobie życia.  Dlatego nie ryzykuj i koniecznie udaj się do lekarza.

 

Zobacz:  Ile można przytyć w ciąży?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments