Już niedługo zacznie się sezon zimowych wyjazdów. Sprzyja temu fakt, że już za chwile rozpoczną się ferie zimowe. Z uwagi, na to, że polska zima coraz częściej zaczyna przypominać jesień, aby zapewnić sobie udane szusowanie po stokach decydujemy się na zagraniczne, zimowe kurorty. Oferta jest naprawdę szeroka i jak się okazuje, wcale nie musimy daleko jechać, aby cieszyć się wyśmienitą zabawą na zagranicznych stokach. Jakie kierunki są najpopularniejsze i gdzie warto wybrać się z dziećmi? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Słowacja

Popularność tutejszych kurortów wynika przede wszystkim z bliskości. Wystarczy przekroczyć granice kraju, by znaleźć się w zupełnie innym miejscu. Znajduje się tu wiele ośrodków przyjaznych dzieciom. W miejscowościach takich jak Jasna-Chopok są trasy o łagodnych stokach. Bogata infrastruktura turystyczna – hotele, szkółki i inne atrakcje, sprawiają, że jest to idealny kierunek na wyprawę z małymi dziećmi. Warto tutaj wybrać się, gdy chcemy nauczyć maluchy obycia ze stokiem.

Austria i Włochy

Kiedy dzieci są trochę starsze i potrafią swobodnie jeździć na nartach warto wybrać się trochę dalej. Włochy i Austria to kraje, które nastawione są na turystów. Miejscowości takie jak Val di Fiemme, Val di Sole czy okolice doliny Stubaital to miejsca, które znane są na całym świecie. Rozsławiły je nie tylko doskonałe warunki narciarskie, ale i zawody sportowe, które odbywają się tu każdego roku.

Na co zwrócić uwagę wybierając miejsce zimowego wypoczynku?

Gąszcz ofert może przyprawić nas o zawrót głowy. Dlatego z każdą należy dokładnie się zaznajomić lub skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy. Wybierając się z dziećmi to właśnie na wszelkie udogodnienia dla rodzin musimy zwrócić uwagę. W jednym hotelu oferta rodzinna może obejmować jedynie możliwość dostosowania pokoju do pobytu z małym dzieckiem, w innym znajdą się również kąciki dla maluchów, animacje, a nawet specjalne menu.

Warto wybierać oferty w ramach, których można skorzystać tras dla dzieci, szkółek narciarskich, a także bezpłatnych skipassów dla dzieci. Dobrze, jeśli instruktorzy i animatorzy znają język polski – ułatwi to komunikację z dzieckiem. Dodatkowe atrakcje to śnieżne place zabaw, ogrzewane narciarnie, snowarki czy baby cluby.
Wyjeżdżając na narty trzeba też pomyśleć o samej podróży. Najlepiej zaplanować ją krok po kroku, aby przebiegła szybko i bez większych problemów. Obecnie najpopularniejsze są loty samolotowe – szczególnie do krajów takich jak Włochy, czy Hiszpania. Do Czech i Słowacji można wybrać się samochodem. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy w południowych regionach naszego kraju.

Jeżeli korzystamy z oferty biura podróży dobrze jest przejrzeć propozycje typu last minute, które pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Wtedy jednak trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z tym co wlicza się w cenę – np. rodzaj wyżywienia i jakie dodatkowe atrakcje objęte są ceną wyjazdu. W taki sposób ustrzeżemy się przed niemiłymi niespodziankami. Jeżeli będziemy pamiętać o tych podstawowych kwestiach, niezależnie od tego gdzie się wybierzemy, wyjazd na pewno będzie udany.