5 powodów, dla których warto zdecydować się na matę edukacyjną dla dziecka

Współcześni rodzice mają przeogromny wybór zabawek i akcesoriów dla najmłodszych, pośród których znaleźć można mniej i bardziej przydatne przedmioty. Jednym z tych, które bez wątpienia przyporządkować można do drugiej grupy, jest mata edukacyjna. Poniżej przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto wyposażyć się w tego rodzaju produkt!

Edukacyjny aspekt mat edukacyjnych

Podstawową funkcją mat edukacyjnych jest naturalnie edukacja. W tym przypadku nie ma oczywiście mowy o nauce budowy układów scalonych czy metod prowadzenia hodowli komórkowych, ale wciąż: odpowiednio dobrana mata może pomóc w opanowaniu: alfabetu, podstawowych działań matematycznych czy rozpoznawania zwierzątek. Codzienny kontakt z kocykiem pozwoli utrwalić nowe wiadomości, co bez wątpienia pozytywnie odbije się na efektywności nauki.

Z matą zabawy nie mają końca!

Opisywane maty to jednak nie tylko nowa wiedza. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzieci najefektywniej uczą się poprzez zabawę. Ze względu na ten fakt, produkty dostępne na rynku są interesujące (pod wieloma różnymi względami) dla młodych oczu, a dodatkowo zapewniają godziny frajdy. Niektóre kocyki edukacyjne mogą nawet zastąpić cały zbiór najróżniejszych zabawek!

mata dla dziecka

Stymulacja sensoryczna malucha

Stopień stymulacji malca poprzez elementy maty będzie zależał od wybranego modelu. W sklepach można spotkać się zarówno z propozycjami, które będą pobudzać wyłącznie zmysł wzroku lub dotyku, jak i z takimi, które zapewniają pobudzenie wielu narządów naraz. Wybór odpowiedniego kocyka powinien być podyktowany wiekiem dziecka oraz jego reaktywnością na pojawiające się w otoczeniu bodźce.

Mata edukacyjna niejedno ma imię

Kolejną kwestią jest różnorodność mat, wśród których nowocześni rodzice mogą naprawdę długo wybierać. W ofercie sklepów znaleźć można produkty:

  • dla niewymagających, przyjmujące formy kolorowych kocyków zdobionych konkretnymi wzorami;
  • dla tych, którzy chcą od maty edukacyjnej czegoś więcej (np. elementów interaktywnych), ale niekoniecznie potrzebują akcesorium 5w1;
  • dla tych, którzy uwielbiają gadżety pozwalające robić wiele różnych rzeczy z użyciem jednego przedmiotu (maty z pałąkiem lub nawet barierką ograniczającą raczkowanie dziecka po podłodze).
Zobacz:  Koc piknikowy doskonały na rodzinne wycieczki

Zabawka nie tylko do domu

Następna dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj maty edukacyjne na podłogę można z powodzeniem zabrać ze sobą w dalszą lub bliższą podróż. Najprostsza mata edukacyjna świetnie odnajdzie się jako kocyk podczas odwiedzin u rodziny czy na pikniku. Bardziej skomplikowane zabawki będą natomiast robić furorę w gronie znajomych. Ważną kwestią jest tutaj fakt, że taki kocyk naprawdę trudno jest zgubić!

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments