1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Rozwój dziecka
  6. »
  7. 5 sposobów na kreatywnie spędzanie czasu z dzieckiem

5 sposobów na kreatywnie spędzanie czasu z dzieckiem

Zabawa jest podstawową aktywnością podejmowaną przez dzieci w wieku przedszkolnym. Zastanawiasz się, jak zorganizować wasz wspólny czas po powrocie do domu? Może stoisz przed jeszcze większym wyzwaniem, bo twoja pociecha spędza z tobą 24 godziny na dobę? Mamy garść pomysłów, jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem. Skorzystaj z naszych podpowiedzi na ciekawe aktywności!

1. Czy dzieci lubią zagadki?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak! Dlatego zagadki dla dzieci w różnym wieku to nasza pierwsza propozycja na kreatywne spędzanie czasu z pociechą. Krótkie, często rymowane zgadywanki stymulują rozwój malucha i służą poszerzaniu jego wiedzy. Zgadywanie to też świetne ćwiczenie na koncentrację i kojarzenie faktów. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi okazuje się za trudne? Postaraj się delikatnie naprowadzić dziecko, aby nie zniechęcić go do zabawy. Pamiętaj, że zagadki powinny być dostosowane do wieku pociechy.

2. Budowanie bazy, czyli jak w prosty sposób pobudzić wyobraźnię dziecka?

Drugim sposobem na kreatywny czas z dzieckiem jest budowanie bazy, w której może się bawić, czytać książki, a nawet… spać! Maluch będzie zachwycony. Uszykuj prześcieradła, koce, poduszki, kołdry, lampki choinkowe i zacznijcie tworzyć „kryjówkę”. Już samo budowanie bazy będzie nie lada atrakcją! Postarajcie się stworzyć ją w takim miejscu, w którym nikomu nie będzie przeszkadzać. Dzięki temu maluch będzie się mógł cieszyć nią przez kilka dni, a nie tylko jednego popołudnia.

gra planszowa
3. Własna gra planszowa – od czego zacząć?

Naszą kolejną propozycją jest zrobienie własnej gry planszowej. Już samo wymyślanie typu i fabuły gry będzie dobrą zabawą! Najlepiej jest zacząć od prostych gier. Aby ułatwić sobie zadanie, możecie wzorować się na grach, które dają wam dużo frajdy i stworzyć ich własną, rodzinną wersję.

4. Dlaczego nie wymyślić własnej bajki na dobranoc?

Nie ma dziecka, które nie lubi bajek na dobranoc. Możesz jednak uatrakcyjnić wasze wspólne wieczory i poprosić dziecko, aby tym razem to właśnie ono wymyśliło krótką opowiastkę. Na pewno przejmie się zamianą ról i pomysłom nie będzie końca. Możesz pomóc swojemu dziecku, np. podpowiadając mu temat bajki. Historia o księżniczkach? O samochodach? Czy o zwierzątkach? A może będziecie wspólnie opowiadać historię, zdanie po zdaniu? Wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię, a powstanie niesamowita opowieść…

5. Co powiesz na wspólne majsterkowanie?

Piątym pomysłem na ciekawe aktywności jest wspólne majsterkowanie. Nie jest to zajęcie przeznaczone wyłącznie dla chłopców! Również dziewczynki chętnie zbudują z rodzicami drewniany karmnik albo domek dla lalek z niepotrzebnego kartonu.

Wychowanie dziecka – gdzie szukać dobrych rad?

Rodzice, którzy planują lub już mają dzieci, czytają dziesiątki artykułów na tematy związane nie tylko z zabawą z dzieckiem, ale też z wychowaniem potomstwa czy zdrowiem maluchów. Jeśli ty również szukasz wartościowych porad, wskazówek i informacji, na stronie internetowej Rodzice.pl otrzymasz wsparcie, jakiego potrzebujesz. Rodzicielstwo jest piękne, ale bywa też trudne, dlatego warto wiedzieć, gdzie szukać przydatnych informacji dotyczących wychowania małego człowieka.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments