1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Bajki na trudne tematy

Bajki na trudne tematy

Co robić gdy dzieci boją się same zasypiać, nie chcą chodzić do przedszkola lub przeżywają stresujące chwile związane z nowym otoczeniem, chorobą czy rozstaniem?

Jednym ze sposobów na wsparcie dzieci jest czytanie książek i bajek, w których autorzy  starają się tłumaczyć i przedstawiać dzieciom trudne i stresujące sytuacje, w taki sposób, aby złagodzić negatywne uczucia z nimi związane.

Pytanie tylko jak w trudnej sytuacji szybko znaleźć właśnie tę bajkę, która dotyka konkretnego problemu?

Dobrą pomocą może okazać się strona www.trudnetematy.pl, przygotowana przez księgarnie Bajarka.pl,  w całości poświęcona i dedykowana bajkom i książkom, które mogą pomóc w stresujących i trudnych sytuacjach.

Książki ułożone są niekonwencjonalnie – nie wg wieku czy tytułów, ale według potencjalnych problemów, co bardzo ułatwia szukanie odpowiedniej bajki. Trudne tematy zostały podzielone na 4 grupy, tak aby łatwo było znaleźć książkę poruszającą dany problem: „W dziecięcym świecie”, „Trudne sprawy”, „Zaburzenia” i „Zdrowie”. Można tu znaleźć np. bajki, które zachęcają maluchy do korzystania z nocniczka, zapobiegają agresji lub zaburzeniom żywienia, pomagają w przezwyciężaniu lęków, tłumaczą pojawienie się nowego członka rodziny i wiele innych.

Dobór bajek nie jest przypadkowy, wkład w tworzenie listy mają osoby związane z literaturą dziecięcą oraz sami wydawcy. Opinia ekspertów jest w tym wypadku niezwykle istotna, zwracano bowiem uwagę na odpowiednio dobrane treści i ilustracje w książkach poruszających czasem bardzo intymne sfery życia dziecka. Książki opatrzone są dokładnymi opisami, recenzjami jak również mają opcję kartkowania wnętrza on-line.

Patronat medialny: Qlturka.pl,  ABCbaby

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
10 lat temu

UUHUHUHYGYTUGHIUYHYUHYUUGEJ>:(