Będę mamą! Nowoczesny poradnik dla każdej przyszłej mamy

Będę mamą to znacznie więcej niż porady w stylu „jedz rybi tłuszcz i łykaj kwas foliowy”. To przekrojowy, nowoczesny poradnik dla każdej przyszłej mamy, opracowany przy współudziale zespołu najlepszych ekspertów i z wykorzystaniem najnowszych wyników badań. Taki poradnik  to idealny pomysł na prezent dla mamy – np. na baby shower. Przejdź przez okres ciąży razem z Jillian Michaels i zadbaj o najlepszą formę dla siebie i dla twojego dziecka.

Ciąża to magiczny czas zarówno w dosłownym, jak i przenośnym znaczeniu. Niesie ze sobą niebywały potencjał do zmiany dla ciebie i dla twojego dziecka. Warunek jest jeden: musisz wiedzieć, jak postępować prawidłowo, aby zapewnić najlepszą formę sobie oraz dziecku. To właśnie dla ciebie, twoich koleżanek, znajomych i wszystkich kobiet, które wkrótce będą cieszyć się macierzyństwem, Jillian Michaels napisała tę książkę. To nie tylko poradnik, to także wielkie źródło wsparcia dla każdej przyszłej mamy, prezentujące holistyczne podejście do ciąży. Dzięki niemu przygotujesz się psychicznie oraz fizycznie na ten cały skomplikowany proces tak, abyś czuła się silna, sprawna i zdrowa, począwszy od okresu przed zajściem w ciążę aż po czas połogu. Mamy mnóstwo spraw do omówienia. Musimy wysłuchać, co mają do powiedzenia eksperci. Mam do opowiedzenia kilka anegdot. A przede wszystkim zależy mi na tym, abyś przeszła tę próbę ogniową zwaną ciążą z poczuciem, że robisz absolutnie wszystko, co w twojej mocy, dla nowego życia, które w sobie nosisz, ale również dla siebie. Razem poradzimy sobie ze wszystkim, co może się wydarzyć. Zadbajmy o zdrowie twojego maluszka i o twoją doskonałą formę! – pisze Jillian we wstępie.

Książka rozpoczyna się od omówienia okresu przed zajściem w ciążę, a kolejne części poświęcono następnym etapom ciąży oraz tzw. czwartemu trymestrowi, czyli okresie do sześciu miesięcy po porodzie. Taka kompozycja sprawia, że poradnik jest przejrzysty i czytelny. Dowiesz się, jak radzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami, jakie pytania należy zadać lekarzowi, a nawet czym kierować się w urządzaniu pokoju dla dziecka. Oprócz tego otrzymasz cały plan posiłków i treningów, dzięki którym zapewnisz sobie i maluszkowi niezbędną siłę i odporność.

Zobacz:  Recenzja poradnika "Zgodne rodzeństwo" Natalia Minge, Krzysztof Minge

Odpowiednie ćwiczenia fizyczne, odżywianie się oraz styl życia matki mogą przyczynić się do lepszej kondycji fizycznej noworodka, wyższego ilorazu inteligencji, większego prawdopodobieństwa utrzymania prawidłowej masy ciała w dorosłym życiu, a nawet sukcesów w życiu zawodowym. Jillian w jednej książce zawarła wszystkie najważniejsze dla ciężarnych zagadnienia. Za każdą informacją, począwszy od diety, przez aktywność fizyczną, po wskazówki dotyczące stylu życia, stoją najnowsze wyniki badań i cały zespół ekspertów, z których pomocą powstawała ta książka. Swoją fachową wiedzą podzielili się:

Lek. med. Katja Van Herle – specjalistka znajdująca się na liście najlepszych lekarzy endokrynologów organizacji konsumenckiej Consumer Research Council of America. Problemy z tarczycą już nie będą powodem nieprzespanych nocy. Podobnie jak cukrzyca ciążowa i inne hormonozależne zaburzenia.

Lek. med. Suzanne Gilberg-Lenz – ginekolog-położnik, jest lekarzem medycyny ajuwerdyjskiej oraz specjalistką w dziedzinie medycyny holistycznej. Wyprostuje wszystkie nierozsądne i nieprawdziwe informacje na temat ciąży i porodu.

Lek. med. Jay Gordon – członek Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej (FAAP), lekarz pediatra specjalizujący się w żywieniu niemowląt oraz karmieniu piersią. Rozwieje każdą wątpliwość na temat diety, a także szczepień i antybiotyków.

Andrea Orbeck – specjalistka w dziedzinie fitnessu i olimpijka, absolwentka kinezjologii oraz certyfikowanych szkoleń w zakresie połączeń międzykomórkowych. Przygotowane przez nią specjalne ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie sprawią, że będziesz wyglądać i czuć się świetnie.

Cheryl Forberg – licencjonowana dietetyczka, laureatka wielu nagród, szef kuchni oraz autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”. Pod lupę bierze modne diety polecane kobietom w ciąży, suplementacje, a także zachcianki ciążowe.

Każdy rodzic zasługuje na to, by mieć dostęp do najbardziej aktualnych i prawdziwych informacji na temat zdrowia mamy i dziecka. Bo dostęp do właściwych danych umożliwia dokonywanie najlepszych wyborów i kontrolę całego procesu, a w rezultacie może sprawić, że ciąża i poród przebiegną prawidłowo. W dzisiejszym natłoku różnych wyrywkowych doniesień na temat ciąży powstało jedno miejsce, w którym można uzyskać takie rzetelne, niewypaczone i całościowe dane – to książka Będę mamą.

Zobacz:  Nie daj się oszukać, czyli jak rozpoznać prawdziwe kosmetyki ekologiczne

***

Jillian Michaels to ciesząca się międzynarodową renomą ekspertka i coach w dziedzinie fitnessu i zdrowego stylu życia. Ogromny sukces, jaki odniosła, wynika z faktu, iż ze swoimi klientami i czytelnikami nawiązuje wyjątkowe relacje oparte na osobistych doświadczeniach związanych z dążeniem do zdrowia i szczęścia. Ma dwoje dzieci ze swoją partnerką życiową, Heidi Rhoades: syna Phoenixa oraz córkę Lukensię. Mieszka w Los Angeles, w Kalifornii.

Jillian Michaels, Będę mamą!
Tytuł oryginału: Yeah baby! The Modern Mama’s Guide to Mastering Pregnancy, Having a Healthy Baby, and Bouncing Back Better Than Ever
Przekład: Monika Malcherek
390 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 59,90 zł
Premiera 23 marca 2018 r.
Wydawnictwo Laurum

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments