Biały szum sposobem na płacz dziecka

Biały szum sposobem na płacz dziecka

Z pewnością słyszeliście o metodach naszych mam czy babć, które chcąc uspakajać swoje dzieci włączali suszarkę do włosów, odkurzacz lub wentylator. Dlaczego? Ponieważ urządzenia te emitują dźwięk nazywany Biały Szum, który ma działanie uspokajające. Biały Szum to „zestawianie” określonych częstotliwości

fotokarty

Naukowcy przypuszczają, że najprawdopodobniej szum ten przypomina dziecku środowisko prenatalne (dziecko jest w łonie słyszy m.in. szum przepływu krwi pępowinowej). Biały Szum uspokaja i łagodzi kolkę.

Nagrania audio na płycie biały szum są tanią i bezpieczną metodą gwarantującą dziecku i dorosłym, zdrowy i spokojny sen. Zdecydowanie odradzamy włączania przy dziecku niebezpiecznych urządzeń elektrycznych. Proponujemy szeroki wybór różnych wersji „białego szumu” – od dźwięków suszarki, klimatyzacji, wentylatora, pociągu, aż po dźwięki z wnętrza poruszającego się samochodu.

Wiele mówi się o wręcz magicznych właściwościach białego szumu, jak pomaga ludziom, a nawet zwierzętom w relaksacji i zasypianiu. Zanim jednak poznamy jak go stosować, dowiedzmy się, czym jest biały szum.

W swej najczystszej formie, nie jest on wcale szumem. Biały szum, zwany także białym dźwiękiem, to kombinacja częstotliwości dźwiękowych o równych proporcjach. Podobnie jak na białe światło składają się wszystkie barwy, tak i biały szum tworzą wszystkie częstotliwości dźwiękowe. Szczególną właściwością białego szumu, zawierającego wszystkie – od najniższych do najwyższych częstotliwości, jest zdolność do „maskowania”, zagłuszania hałasu. Jak brzmi biały szum? Najlepiej oddaje go chyba wolny, spokojny szeleszczący odgłos „szszsz”. Dla innych kojarzy się biały szum z dźwiękiem deszczu lub fal delikatnie obmywających wybrzeże czy odgłosem wiatru w lesie. To bardzo spokojny dźwięk, naturalny balsam dla uszu i umysłu. W istocie jest on darem matki natury podobnie jak woda i powietrze.

W 1992 roku, w USA rząd zlecił badania, które potwierdziły uspokajające i terapeutyczne właściwości białego szumu. Oprócz opisanych powyżej zaleceń, biały szum może być również stosowany jako wspomagający środek łagodzący stres i ból.

Obecnie popularne do usypiania są szumiące misie – polecamy szumiące misie marki Whisbear lub Szumisie.

Inne sposoby na uspokojenie dziecka? Modne Misie do usypiania z dźwiękami serca.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
8 lat temu

Płyta [quote]Dobry Sen[/quote] z białym szumem uratowała nam życie! Niestety na kolkę nic nie pomagało, a dźwięki z płyty łagodziły płacz i niezadowolenie naszego Mikołajka. Działało też w nocy, bo Mikołaj dosyć często się wybudzał – wystarczyło włączyć odtwarzacz cd i za chwilkę mały usypiał z powrotem. I nie myślcie, że jesteśmy patologiczną uczuciowo rodziną – nasz syn jest otoczony miłością i czułością. Jeśli ktoś był BEZRADNY w obliczu kolki, wie o czym piszę. Ta płyta po prostu działała! :-*