1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Całodobowe przedszkola – ratunek dla zapracowanych rodziców?

Całodobowe przedszkola – ratunek dla zapracowanych rodziców?

dzieci

Jako pierwsze, możliwość całodobowego pobytu dziecka w placówce, umieściło w swojej ofercie przedszkole Tequesta, które mieści się na zamkniętym warszawskim osiedlu Marina.

I tak, w odróżnieniu od innych tego typu placówek, jest czynne do godziny 18, a nie do 17.

Nowa usługa nosi nazwę „preschool” i jest przeznaczona dla szczególnie zapracowanych rodziców. Zaczyna się po 18, godzina pobytu dziecka kosztuje wtedy 35 zł, a cała noc – 225 zł. Jest też pakiet promocyjny – pięć nocy za 1000 złotych.

Właściciel przedszkola, Krzysztof Traczyński, wytłumaczył dziennikarzowi „Metra”, dlaczego zdecydowano się na taką szczególną ofertę:

„Nasi klienci to pracownicy mediów, biznesmeni. Ludzie, którzy nie mają normowanego czasu pracy. Nie wszyscy mieszkają na Marinie, połowa to osoby z zewnątrz”.

Usługa noclegu dla dzieci, mimo że jest droga, cieszy się sporą popularnością. Tego typu pomysły krytykują jednak psychologowie:

„Częste i długie pozostawianie dziecka w takim przedszkolu nie służy budowie jego więzi z rodzicami. Dziecko może mieć poczucie, że jest czymś, co można oddać na przechowanie” – powiedziała gazecie psycholog, Anna Mochnaczewska-Dzik.

Korzystanie z tego typu usług powinno być incydentalne i stanowić coś w rodzaju pogotowia opiekuńczego.

źródło: papilot.pl

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments