1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Czym jest blog parentingowy i dlaczego warto go czytać?

Czym jest blog parentingowy i dlaczego warto go czytać?

blog parentingowy

Bycie rodzicem jest niełatwym zadaniem, do którego nie sposób przygotować się wcześniej. Niby jesteśmy do tego zadania przystosowani biologicznie, jednak nie każdy od razu perfekcyjnie odnajduje się w tej nowej roli. O tym, jak wymagające i pracochłonne jest to zadanie możemy przekonać się zaglądając chociażby na popularne blogi parentingowe, które najczęściej są tworzone przez rodziców. Chętnie dzielą się na ich łamach osobistymi przeżyciami i przemyśleniami związanymi z rodzicielstwem zrywając z jego cukierkową wizją serwowaną w mediach.

Blog parentingowy i jego fenomen wśród rodziców

Blogi parentingowe to niewielkie strony internetowe tworzone zazwyczaj przez prywatne osoby. Jedni są „zwykłymi” rodzicami, którzy nie są zawodowo związani w żaden sposób z wychowywaniem dzieci, inni to natomiast specjaliści – pediatrzy, psycholodzy, logopedzi, położne i ginekolodzy, którzy łączą karierę zawodową z wychowywaniem dzieci. Posiadanie specjalistycznej wiedzy z konkretnej dziedziny ułatwia im realizowanie się w roli rodziców, z kolei prowadzenie bloga o tematyce parentingowej pozwala dzielić się nią z innymi rodzicami.

Blog parentingowy skupia się głównie na tematyce około dziecięcej. Znajdziemy na nim historie z życia wzięte, opisy zabawnych sytuacji, polecenia produktów wartych zakupu oraz zdjęcia z rodzinnego albumu. Autorzy blogów parentingowych chętnie dzielą się osobistymi przemyśleniami na tematy związane z rodzicielstwem, udzielają sprawdzonych w praktyce porad oraz dzielą się swoimi troskami i radościami. Taki charakter treści doskonale oddaje codzienność rodzica pokazując, że pełnienie tej roli nigdy nie składa się z samych dobrych i wesołych chwil, ale także z trosk i problemów, które jesteśmy jednak w stanie samodzielnie rozwiązać. Blog parentingowy to także doskonałe miejsce na wymianę doświadczeń – czytelnicy mogą pisać komentarze oraz dyskutować z innymi osobami na konkretne tematy.

Jakie korzyści dla czytelników oferuje blog parentingowy?

Blog parentingowy i znajdujące się na nim treści mogą być znakomitą odskocznią od codzienności. Pozwalają nie tylko zobaczyć, jak żyje inna rodzina i jak radzi sobie z pełnieniem roli rodzica, ale także dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy, które możemy wykorzystać we własnym życiu. Na łamach blogów poświęconych rodzicielstwu często pojawiają się recenzje gadżetów, zabawek, książek i akcesoriów dziecięcych, których zakup możemy rozważyć dla siebie i swojego dziecka. Oprócz tego, autorzy udzielają cennych rad odnośnie radzenia sobie w trudnych sytuacjach i rozwiązywania problemów wychowawczych, z których możemy czerpać inspirację.

Wreszcie, każdy blog parentingowy umożliwia nawiązanie bezpośredniego kontaktu z autorem oraz innymi odwiedzającymi go czytelnikami. Dzięki temu możemy poznać nowych ludzi, porozmawiać z nimi wirtualnie, a być może w przyszłości przenieść znajomość online na prywatny grunt. Szansa na zdobycie nowych znajomych, a także chwilę zwyczajnej rozmowy z innym rodzicem, to doskonała opcja dla tych osób, które czują się samotnie, a w ich najbliższym otoczeniu nie ma bliskich posiadających dzieci w tym samym wieku.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments