1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zdrowie
  6. »
  7. Chodziki – tak czy nie?

Chodziki – tak czy nie?

Pytanie o chodzik pojawia się bardzo często. Czy to dobry sposób na nauczenie malca samodzielnego chodzenia? A może wprost przeciwnie?
Specjalnie dla Was zebraliśmy opinie najlepszych ekspertów w dziedzinie pediatrii. Ogólne zdanie na temat chodzików jest dość jednoznaczne. A mianowicie –  chodzik nie jest najlepszym pomysłem. Z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że nie wpływa korzystnie na rozwój psychomotoryczny dziecka, hamuje naturalną chęć i potrzebę malucha do bycia samodzielnym i stopuje pierwsze próby stawania w pozycji wyprostowanej. Także i ustawienie nóg dziecka w chodziku pozostawia wiele do życzenia. Efekt może być więc odwrotny do zamierzonego. Gdy bobas zrozumie, że może się przemieszczać bez umiejętności samodzielnego chodzenia, nie będzie podejmował prób chodzenia. Proces stawiania pierwszych kroków i nauki chodzenia zostanie więc bardzo opóźniony.

Co więc robić? Warto pozostawić malcowi jak najwięcej swobody! Samodzielna inicjatywa i metoda prób i błędów podejmowana, oczywiście, pod czujnym okiem mamy i taty – oto najdoskonalszy sposób na nauczenie pociechy stawiania samodzielnych kroków.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments