Czekoladowe jajka są niebezpieczne?

Część niemieckich polityków opowiedziała się za zakazem sprzedaży w tym kraju czekoladowych jajek z niespodzianką. Takie zalecenie znalazło się w opracowaniu przygotowanym przez parlamentarną komisję ds. dzieci.

Członkowie komisji doszli do wniosku, że jajka są niebezpieczne dla małych dzieci, które mogą połknąć umieszczoną w środku zabawkę. Dzieci często nie potrafią odróżnić zabawki od słodyczy – tłumaczy deputowana Miriam Gruß. Jak dodaje, komisja nie zamierza forsować formalnego zakazu. Liczy natomiast na to, że wytwórca tzw. kinder-niespodzianek sam zrezygnuje z produkcji popularnego towaru.

Elise Glaab, rzeczniczka firmy produkującej jajka z niespodzianką podkreśliła, że nie ma żadnego dowodu na niebezpieczeństwo, jakie rzekomo mają stanowić czekoladowe jajka. Powołała się przy tym na niemieckie ekspertyzy i przepisy unijne dopuszczające ich sprzedaż. Wezwała też komisję ds. dzieci do przedstawienia statystyk, z których wynikałoby, ile dzieci zadławiło się połykając zabawki. Takimi danymi komisja nie dysponuje.

A zwykli Niemcy, pytani przez media o stosunek do inicjatywy komisji, najczęściej uznają ją za przykład nadgorliwości parlamentarzystów.

Źródło: Money.pl

Zobacz:  Ameryka tonie w powodzi gwiazdkowych świateł
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments