Nie daj się smogowi zamknąć w domu – rusz powietrzem z BuggyGym

Ruszył nowy projekt – RUSZ POWIETRZEM Z BUGGYGYM, który ma uświadamiać rodziców małych dzieci, jak ważne jest dbanie o zdrowie całej rodziny podczas smogu, jak przeciwdziałać i zapoznać się z nową ustawą przeciwsmogową.

Stowarzyszenie BuggyGym promujące na co dzień zdrowy tryb życia wśród mamy z małymi dziećmi, rozpoczęło właśnie nowy projekt – Rusz powietrzem z BuggyGym! Coroczna  edycja akcji „Zima nie jest zła” została wzbogacona o bardzo ważny w ostatnich latach temat – zanieczyszczenie powietrza w okresie zimy. Instruktorki BuggyGym uwielbiają ludzi, sport i piękną przyrodę przez cały rok, dlatego też pragną poza regularnymi treningami na świeżym powietrzu rozpowszechniać wiedzę na temat zanieczyszczenia naszego powietrza, jego źródłach i skutkach zdrowotnych, a także pokazać w jaki sposób indywidualne decyzje mogą przyczynić się do poprawy sytuacji, a co za tym idzie – stanu zdrowia i komfortu życia nas samych oraz naszych najbliższych.

Projekt Rusz powietrzem z BuggyGymobejmuje kilka miast na Śląsku – jednego z najbardziej problemowych obszarów w Polsce, jeśli chodzi o smog. Główne działania to: kampania internetowa, edukacja w szkołach podstawowych, treningi w maseczkach antysmogowych oraz rozpowszechnianie plakatów i ulotek uświadamiającą rodziców małych dzieci jak ważne jest dbanie o zdrowie całej rodziny podczas smogu, jak przeciwdziałać i zapoznać się z nową ustawą przeciwsmogową.

Spacer w plenerze

Uwieńczeniem przedsięwzięcia będzie wydarzenie plenerowe na terenie całej Polski – Zima nie jest zła, już 20 stycznia! W wielu polskich miastach rodzice z małymi dziećmi spotkają się na wspólnym spacerze z elementami treningu BuggyGym. Spacer zakończy się warsztatami na temat smogu oraz wspólnym odpoczynkiem w kawiarni lub innym zaprzyjaźnionym miejscu. Będzie również wiele atrakcji dla dzieci i rodziców – dobra zabawa gwarantowana:) Wydarzenie odbędzie się w następujących miastach: Białystok, Czerwionka- Leszczyny, Cieszyn, Gliwice, Kalisz, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Świerklaniec, Tychy.

To będzie niezapomniane wydarzenie! Zapraszamy gorąco do uczestnictwa

Rusz z powietrzem-plakat

 

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments