1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Wyprawka do szpitala
  6. »
  7. Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

dziecko z mamą

Wygodna pozycja podczas karmienia zapewnia komfort zarówno mamie, jak i dziecku. Niestety nie zawsze można ją osiągnąć. W takich przypadkach maluch staje się bardziej rozdrażniony i niechętny do jedzenia.
Za to mama często musi się zmagać z bólem kręgosłupa lub szyi wywołanego nieodpowiednią pozycją. Dlatego poduszka do karmienia jest jednym z niezastąpionych akcesoriów dla młodych rodziców.

Jak wpływa na karmienie pozycja mamy i dziecka?

Powodzenie karmienia jest zależne od pozycji, w jakiej znajduje się mama i dziecko. Niewygodna pozycja dziecka sprawia, że maluch jest marudny, wierci się lub odmawia jedzenia. Ponadto może odpychać pierś i wyginać się w nienaturalnej pozycji jeszcze bardziej zwiększając swój dyskomfort. Dlatego tak ważne jest poprawne ułożenie malca i zapewnienie mu jak największej wygody podczas posiłku.

Nie mniej ważna jest pozycja mamy, która również powinna być wygodna. Złe ułożenie powoduje m.in. ból kręgosłupa. Ciągły dyskomfort podczas tej czynności po pewnym czasie może zniechęcić do karmienia, wywoływać irytację, a nawet lęk przeradzając coś pięknego w niekończący się koszmar. Odczuwane przez mamę negatywne emocje są odczuwane również przez dziecko, które w takiej sytuacji też będzie nerwowe i odmówi jedzenia.

Oczywiście długotrwała nienaturalna pozycja może również spowodować nieodwracalne skutki uboczne takie jak późniejsze problemy z kręgosłupem. Dlatego coraz więcej mam decyduje się na zakup poduszki do karmienia, która ułatwia ułożenie dziecka i zwiększa komfort mamy podczas tej ważnej czynności.

Czym jest poduszka do karmienia?

Tego rodzaju poduszka jest specjalnie wyprofilowaną podporą ułatwiającą ułożenie malca i zapewnienie mu komfortu podczas karmienia. Dzięki specjalnemu kształtowi pozwala na odpowiednie położenie dziecka w naturalnej i wygodnej dla niego pozycji.

Pozwala to również na przybranie prawidłowej pozycji podczas karmienia mamie. W ten sposób oszczędza się czas i nerwy mogące się pojawić podczas szukania ułożenia odpowiadającego obu stronom. Ponadto maluch jest otulony przez miękką poduszkę, dzięki czemu zwiększa się jego poczucie bezpieczeństwa.

Standardowa poduszka do karmienia zazwyczaj ma kształt rogala i wypełniona jest miękkim i bezpiecznym dla malca włóknem. W niektórych poduszkach np. Poofi istnieje możliwość regulacji ilości wypełnienia poprzez wszyty zamek. Dzięki temu poduszkę można łatwiej dostosować do indywidualnych potrzeb.

Jakie korzyści można zyskać stosując specjalną poduszkę podczas karmienia?

Przede wszystkim dzięki takiemu rozwiązaniu można zagwarantować malcowi bezpieczeństwo i wygodę podczas karmienia. Zmniejsza to jego drażliwość i zachęca do posiłku.

Ponadto poduszki do karmienia są również rozwiązaniem przynoszącym korzyści opiekunowi. Pozwalają na przyjęcie przez mamę wygodnej pozycji i zmniejszenie bądź wyeliminowanie dolegliwości bólowych.

W organizmie zrelaksowanej mamy uwalnia się więcej oksytocyny, zwiększającej ilość produkowanego mleka. Taki produkt może również służyć jako poduszka ciążowa ułatwiająca zasypianie, a także leżaczek dla maluszka. Dlatego warto zakupić ją wcześniej, aby w pełni wykorzystać jej wszystkie możliwości.

Jak wybrać poduszkę do karmienia?

Wybierając poduszkę, należy zwrócić uwagę na materiał zewnętrzny i wypełnienie. Musi być hipoalergiczne i bezpieczne dla delikatnej skóry maluszka. Niestety nie wszystkie dostępne na rynku produkty nadają się dla dzieci pomimo zapewnień producenta.

Dlatego przed zakupem zawsze trzeba się upewnić co do jakości poduszki. Najlepiej sprawdzi się poduszka do karmienia z bawełny, która nie powoduje podrażnień i ma wysokie właściwości oddychające i pochłaniające wilgoć. Za to w przypadku wypełnienia dobrze sprawdzi się włókno silikonowe, które łatwo utrzymać w czystości i nie powoduje alergii.
Istotnym kryterium podczas wyboru poduszki jest możliwość jej prania. W końcu maluszkowi często zdarzają się wypadki choćby z ulewaniem. Dlatego dużym ułatwieniem jest włożenie takiej poduszki do pralki i jej wypranie. Dodatkowo przydatny jest również wszyty zamek, pozwalające na dostosowanie poziomu wypełnienia do potrzeb.

Poduszka do karmienia — jakość ma znaczenie

Jakość poduszki ma ogromne znaczenia dla zdrowia i bezpieczeństwa mamy i dziecka. Z tego powodu pokrowce na poduszki Poofi zostały wykonane w 100% z bawełny organicznej gwarantującej większą delikatność w dotyku.
Włókna są wolne od szkodliwych substancji i niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu pozwolą na długie użytkowanie. Poduszka do karmienia wypełniona włóknem silikonowym jest łatwiejsza do utrzymania w czystości i nie wywołuje reakcji alergicznych. Dużym atutem jest wszyty zamek i duża dostępność kolorystyczna.

Źródło: tamaja.pl

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments