Emocje za bardzo – książka warta przeczytania

Emocje towarzyszą nieustanie w życiu człowieka, które jest pełne kontrastów. Autor książki „Emocje za bardzo” przekonuje, że nawet w tych negatywnych nie ma nic złego.

Trudne historie z życia

Jeśli odbierasz świat sercem, a nie rozumem i często odczuwasz więcej, niż chcesz, to nie jesteś sam – mówi Jamie Tworkowski, założyciel TWLOHA, organizacji zapobiegającej samobójstwom i wspierającej ludzi pogrążonych w depresji czy uzależnionych od Internetu, alkoholu czy narkotyków na całym świecie. W Emocjach ZA BARDZO dzieli się z czytelnikami trudnymi historiami ze swojego życia, by ich przekonać, żeby przyznali, że w cierpieniu nie ma nic złego, i poprosili o pomoc.

Wypisz miłość…

W 2006 roku Jamie Tworkowski napisał historię, którą nazwał „To Write Love on Her Arms” (Wypisz miłość na jej ramionach), o pomaganiu przyjaciółce w wydobyciu się z uzależnienia od narkotyków, depresji i samookaleczania. Historia ta była tak piękna, że dała początek organizacji o takiej samej nazwie, a także doczekała się ekranizacji w reżyserii Nathana Frankowskiego (polski tytuł filmu „Obejmę cię moją miłością”). Obecnie To Write Love on Her Arms (TWLOHA) jest znanym międzynarodowym liderem w dziedzinie zapobiegania samobójstwom oraz źródłem nadziei i wsparcia dla ludzi na całym świecie. W Emocjach ZA BARDZO Tworkowski zebrał swoje doświadczenia z ponad dziesięciu lat życia, aby pokazać, że zawsze można rozpocząć walkę o zmianę i o życie, bo – jak sam mówi – nikt inny nie zagra naszej roli.

Życie pełne kontrastów

Autor pokazuje, że życie jest pełne kontrastów. Jednego dnia zostajesz doceniony i wygrywasz konkurs na najlepsze opowiadanie, bijesz rekord w skoku w dal lub dowiadujesz się, że bliska ci osoba odwzajemnia twoje uczucia, drugiego nic ci nie wychodzi i jesteś zmuszony zapomnieć o osobie, którą darzysz uczuciem. Jednego dnia się zakochujesz, innego tracisz miłość. Tworkowski zwraca uwagę, że życie to nie tylko piękne wspomnienia, ale także takie, które wywołują ból, i że tych drugich niestety nie da się uniknąć. Są tu słowa, które Jamie Tworkowski napisał w dniach śmierci słynnych ludzi i swoich przyjaciół, a także listy do matki i historie opowiadane przyjaciołom. Autor bez lęku obnaża swoje serce, serce, które po wielokroć zostało złamane, po to, aby udowodnić, że każdy, kto cierpi, może i powinien walczyć o swoje życie.

Zobacz:  Recenzja książki "Skąd się biorą dziury w serze?" Petra Maria Schmitt, Christian Dreller

Ważny głos

Ta książka to celebracja nadziei, pełnego zachwytu zadumania i tego, co znaczy być człowiekiem. Z indywidualnych historii, które dotyczą walki każdego dnia, wiele ludzi czerpie słowa nadziei i wsparcia w momentach straty. Emocje ZA BARDZO to istotny głos płynący od najważniejszych reprezentantów naszego pokolenia.

Nie poddawaj się. Nie pozwól, by twoja historia cię pokonała. Nie zapominaj o ludziach, których kochasz. Nadzieja jest czymś prawdziwym. Miłość jest czymś prawdziwym. Warto o nie walczyć.

Jamie Tworkowski

Emocje za bardzo_final.indd

Jamie Tworkowski
Emocje ZA BARDZO
Kiedy czujesz więcej niż chcesz
213 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 39,90 zł
Premiera 13 października 2017
Wydawnictwo Laurum

Wybrane opinie o książce:

Jamie jest kimś wyjątkowym. Jest szczery, wrażliwy i serdeczny. Włożył w tę książkę serce, pokazał w niej, jak żyje. Mam nadzieję, że jego szczerość i historia będą dla ciebie inspiracją.

Kyle Korver, gwiazda NBA

Dzięki przejmującym i refleksyjnym historiom przedstawianym w poetycki i zarazem surowy sposób Jamie zaprasza nas do dyskusji. Takiej, która dotyczy społeczności, relacji, uzdrowienia i nadziei.

dr Georgina Smith, psycholog kliniczny

W książce tej Jamie obnaża swoje serce. Szczerze mówiąc o swoim życiu, o radości i cierpieniu, zachęca innych, by robili to samo. Emocje ZA BARDZO to przewodnik do lepszej miłości i otwarcia się na innych ludzi.

Jason Russel, współzałożyciel Invisible Children

Są ludzie, którzy mówią, że troszczą się o innych. Są też tacy, którzy naprawdę to robią. Taki jest Jamie. Ta książka jest tego dowodem.

Propaganda, artysta muzyki hip-hopowej

Gdy po raz pierwszy spotkałem Jamiego, uderzyło mnie to, że jest to człowiek, który ma misję. Dzięki swojej determinacji wyciągnął na światło dzienne wiele trudnych problemów i pomógł wielu ludziom zrozumieć, że nie są sami. Wierzę, że książka ta zainspiruje innych, by poprosili o pomoc i by byli sobą.

Kevin Lyman, założyciel i producent Vans Warped Tour

Zobacz:  Jak spędzić wolny czas z dzieckiem podczas Świąt Wielkanocnych?

O autorze:

Jamie Tworkowski author photo_by Jonathan Frazier

Jamie Tworkowski jest założycielem organizacji To Write Love on Her Arms, ruchu non profit, który ma na celu pomoc ludziom walczącym z depresją, uzależnieniami, próbami samookaleczenia i myślami samobójczymi. Większość czasu spędza w drodze, opowiadając inspirujące historie i dodając sił ludziom na uczelniach oraz podczas koncertów i festiwali muzycznych. Jamie udzielał wywiadów NBC Nightly News, CBS Sunday Morning i magazynowi „Rolling Stone”.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments