1. Strona główna
  2. »
  3. BABY SHOWER
  4. »
  5. Nasze imprezy
  6. »
  7. I Konferencja z cyklu AKADEMIA ZDROWEJ CIĄŻY

I Konferencja z cyklu AKADEMIA ZDROWEJ CIĄŻY

konferencja

Jak właściwe przygotować się do ciąży i jak dbać o siebie w trakcie jej trwania? 30 września  w budynku Focus w Warszawie  odbyła się  konferencja pt. „Dbam o zdrowie w ciąży”.

Zainaugurowała ona Akademię Zdrowiej Ciąży – cykl spotkań dla przyszłych mam, w czasie których eksperci zdrowotni i specjaliści zajmujący się tematyką parentingową promują potrzebę świadomego przygotowania się do macierzyństwa. Organizatorem spotkania był portal Baby-Shower.pl i Agencja Alltanti.

W konferencji wzięli udział specjaliści, eksperci, dziennikarze i oczywiście przyszłe mamy. Gościem specjalnym była Paulina Przybysz, wokalistka zespołu Sistars, która sama niebawem zostanie mamą. Panie zadowolone były z tematyki zaprezentowanych wykładów. Nieoceniona była też możliwość osobistego porozmawiania z ekspertami i uzyskania bezcennych dla przyszłych mam rad.

Jak do ciąży powinna się przygotować kobieta i na co powinna zwrócić uwagę w czasie jej trwania? Na te ważne pytania odpowiedział Dr n med. Jacek Tomaszewski. Przyszłe mamy dowiedziały się z jakimi problemami będą mogły się spotkać i jak im zaradzić. Wśród praktycznych rad Dr Tomaszewski wymienił zmianę trybu życia, zwiększenie aktywności fizycznej i dostosowanie pracy zawodowej do nowej sytuacji. Zaproszone na spotkanie Panie w ciąży spotkały się w jednym miejscu i wysłuchały wykładów prezentowanych przez lekarzy, ekspertów oraz partnerów spotkania. Wśród nich była Pani Paulina Przyszybysz (niegdyś zespół Sistars), która już niebawem zostanie mamą.

Ważnym czynnikiem wpływającym na prawidłowy przebieg ciąży jest stosowanie właściwej diety przez przyszłą mamę. Dr farm Grzegorz Demski przedstawił więc uczestnikom konferencji informacje na temat uzupełniania codziennej diety witaminami i minerałami. Polecił przyszłym mamom zażywanie rekomendowanych przez lekarzy kluczowych suplementów diety zawierających m.in. kwasy Omnega-3 (jednym z najpopularniejszym suplementów diety dla kobiet w ciąży jest preparat Prenate Elite zawierający wszystkie niezbędne składniki). Wszyscy wiemy doskonale jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa samopoczucie mamy. Panie w pięknym okresie jakim jest ciąża nie powinny więc zapominać o samych sobie.

Jak bezpiecznie stosować w czasie ciąży kosmetyki, czy kobiety muszą rezygnować ze swoich ulubionych, stosowanych na co dzień produktów? Pani mgr Ewa Kaźmierczak z Pionu Badań Rozwoju Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris odpowiedziała uczestniczkom konferencji na te pytania oraz przedstawiła nową linię kosmetyków dla kobiet w ciąży, którą osobiście poleca szczególnie mamom w okresie ciąży i karmienia (Pharmaceris M). Panie, których skóra ma skłonności do atopii wysłuchały rad Pani  Agnieszki Skiby, Wicedyrektor Działu Kosmetyków firmy  Miralex Sp. z o.o. oraz zapoznały się z kosmetykami marki Frei, polecanymi w walce z rozstępami i cellulitem, które pomagają paniom szybko przywrócić  do formy po porodzie.

Niespodzianką dla uczestniczek konferencji było wystąpienie Pani Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej – mamy,  dziennikarki i autorki książki „Mama i tata to my”. Pani Paulina Smaszcz-Kurzajewska ekspert w dziedzinie zdrowia, rozwoju i żywienia dzieci, opowiadając o własnych doświadczeniach,  błędach  i sukcesach obaliła  kilka mitów o zdrowiu, rozwoju i żywieniu dzieci.  Zachęciła uczestniczki do przeczytania książki pt. „Mama i Tata to my”, która właśnie pojawiła się na rynku.

Na konferencji nie obyło się także od prezentacji nowości jakie pojawiają się na rynku, i które od niedawna pomagają rodzicom w opiece nad dzieckiem. Informacje na temat komórek macierzystych, zasad ich pobierania i zamrażania przedstawił Dr Dariusz Bruczkowski z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Wyjaśnił, że krew pępowinowa, pobierana podczas prostego, krótko trwającego zabiegu nie powodującego żadnego zagrożenia ani dla noworodka ani dla jego matki jest  nieocenionym skarbem, który w przyszłości może uratować życie dziecku lub jego rodzeństwu.

Ważnym tematem, o którym coraz częściej mówią eksperci zajmujący się rozwojem dziecka, jest kwestia zaburzeń oddychania. Pani Dorota Buczek z firmy Delauer  opowiedziała uczestnikom konferencji o bezdechach i konieczności ich monitorowania. Zaprezentowała bezprzewodowy monitor oddechu Respisense, pierwszy na świecie całkowicie bezpieczny i w pełni przenośny monitor oddechu niemowlęcia, który ułatwia dzieciom właściwą opiekę nad dzieckiem.

Zaproszone na spotkanie mamy wyszły z torbami prezentów, które z pewnością umilą im kolejne tygodnie oczekiwania na dziecko. Większość Pań i dziennikarek wyraża chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach konferencji z cyklu AKADEMII ZDROWEJ CIĄŻY.

Sponsorzy konferencji:

Polski Bank Komórek Macierzystych
Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris SA (Pharmaceris)
ASA Sp. z.o.o.(FemiFeral, LaciBios® femina)
Miralex Sp. z o.o. (Frei, Cicatridina, Maltan)
Wosana S. A. (woda Mama i ja)
Sciele Pharma (Prenate Elite)
Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Sp. z o.o. (Folik)
Delauer (Monitory oddechu Respisense)
Iga Production (Wydawca książki Pani Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej „Mama i Tata to my”).

Za upominki dziękujemy  firmie Thalgo oraz Abrakadabra. Salę w budynku Focus udekorowała firma DECORADOR.

Patroni medialni: Radio Kolor, Fundacja MaMa, Twoje 9 miesięcy, Zdrowie, poradnik zdrowie.pl, kobiety.pl, Spa & Wellness Magazine, Spaplanet.pl, dziecko24.pl, medialine.pl, fit.pl

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

konferencja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments