1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla niemowląt

Jak wybrać najlepsze kosmetyki dla niemowląt

wybór kosmetyków dla niemowląt

Temat kosmetyków do pielęgnowania skóry niemowląt elektryzuje bardzo wiele osób. Nie da się ukryć, że w internecie można przeczytać sporo sprzecznych informacji na temat tego, czym kierować się podczas wyboru kosmetyków. Warto zatem dowiedzieć się więcej w tym temacie, tak by wybrane kosmetyki były odpowiednie dla skóry dziecka i jej potrzeb, ale też nie zrujnowały portfela. Preparaty dla najmłodszych bywają bowiem drogie, a młodzi rodzice mają przecież mnóstwo innych wydatków, które często są bardzo dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Dobre kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci wcale nie muszą być drogie, a wysoka cena nie musi świadczyć o jakości produktu. Wielu rodziców myśli jednak w ten skrótowy sposób, to jest zupełnie zrozumiałe. W końcu cena niejednokrotnie jest utożsamiana z jakością. Dlatego też jedną z istotnych kwestii jest nauczenie się czytania składu kosmetyków, tak by samemu sprawdzać, jakie surowce znalazły się w kosmetyku. Oczywiście czasami informacje na opakowaniu kosmetyku jasno wskazują, że jest to produkt w 100% pozbawiony szkodliwych środków chemicznych, na przykład konserwantów. Czasami jednak informacje na opakowaniu wskazują, że produkt jest na przykład w 95% lub 98% wykonany ze składników naturalnych. Co zatem stanowi pozostałą niewielką część składu? Na przykład konserwanty, które oczywiście wcale nie muszą być szkodliwe dla skóry, ale w przypadku dzieci o wyjątkowo wrażliwym naskórku, mogą powodować jakieś mniejsze lub większe podrażnienia.

Proste składy

Naczelną zasadą związaną z kosmetykami dla dzieci jest zatem ta, aby składy produktów były jak najprostsze. Jeżeli w składzie znajduje się niewiele surowców, najczęściej jest to produkt bezpieczny, niepowodujący podrażnień. Ważne, aby unikać produktów, które są bardzo perfumowane. Niestety wszelkie składniki odpowiadające za to, że produkt będzie atrakcyjnie pachniał dla osób dorosłych, mogą jednocześnie podrażniać skórę małego dziecka. Warto zwrócić uwagę również na tak zwane dermokosmetyki. Są to różnego rodzaju produkty do mycia oraz natłuszczania skóry, które zostały stworzone z myślą o dzieciach mających tak zwaną atopową skórę. Są bardzo łagodne, delikatnie natłuszczają, nie powodują podrażnień. Dermokosmetyki z reguły są droższe, często kosztują nawet kilkadziesiąt zł, ale z drugiej strony naprawdę dobrze wpływają na skórę dziecka. Niektórzy lekarze pediatrzy oraz położne wskazują jednak, że jeżeli dziecko nie ma problemów ze skórą, można korzystać ze zwykłych kosmetyków myjących i natłuszczających. Nie muszą być to drogie darmo kosmetyki z apteki.

Obserwacja skóry po zastosowaniu kosmetyku

Nawet najlepszy kosmetyk, który ma świetną recenzję wśród innych użytkowników, w przypadku konkretnego dziecka może spowodować podrażnienie. Dlatego gdy kupuje się nowy kosmetyk, warto przetestować go na fragmencie skóry dziecka i obserwować, czy nie pojawi się jakaś reakcja. Dzięki temu można wprowadzać nowe produkty w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments